Outpost Firewall Pro

Firewall manası ateş duvarı, nedir bu firewall derseniz hemen bahsedeyim… Firewall bilgisayar sistemlerinde artık vazgeçilemeyen olmazsa olmazlardan biri haline gelen güvenlik koruma programlarıdır. Bu tip programlar sisteminizi sürekli kontrol eder sizden izinsiz ne dışardan bir bağlantı nede bilgisayarınızdan dışarıya çıkabilen bir bağlantı.. Her ikisinde de eğer programınıza tanımlamadıysanız sistem önce sizden izin ister internete çıkmak yada internet üzerinden sisteminize girmek isteyen program dosya vb. durumlara dur der ve sizden izin ister.

Bu tip Firewall yani Güvenlik duvarı programları günümüzde baya yayğınlaşmış durumda. Bu tip programlar arasında size bizzat kullandığım ve gerçektende tatmin edici ve test edip onayladığım diyebileceğim gerçektende güçlü ve sağlam çalışan OUTPOST PRO Firewall dan bahsedeceğim.
Dikkat çekici özelliklerinden birisi sistem içerisinde yani Firewall programımızın içerisinde PLUG IN olarak eklemiş olarak gelen ( Pro versiyonu )

Active Content
Ads
Anti-Spyware
Attechment Quarantine
Attack Detection
Content
DNS Cache

Özellikleridir.

Programın kullanımına başlamadan önce bunlara dikkat çekmek istedim. Bu plug-in ler sayesinde sisteminize sadece bir Firewall kurmakla kalmıyor bunun yanında

Anti-Spyware : Spy, mallware, trojan vs. kötü yazılımlardan
Ads: Reklam koruması
Content: İçerik danışmanı site yasaklama vs.
Attechment : Dosya ekleri koruması
Attack Detection: Size yapılan saldırıları görebilme bloke etme.
…..

Özelliklerinden de faydalanıyorsunuz. Yani birkaç program kurup sistemi tek tek koruma yerine tek bir programda bütünleşik koruma sağlayabiliyorsunuz.

Bu harika firewall yanında bir virüs programı da sisteminize kurarsanız tamam demektir. Hiçkimseden korkmanıza gerek kalmaz.

PROGRAMI ÇALIŞTIRDIĞINIZDA :

Saat simgesinin oraya simgesi yerleşiyor ve sisteminizden internete çıkmaya çalışan her program için bir KURAL oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz bu kural sayesinde programlar intenete çıkarken bu kuralın dışına çıkamıyor ve hatalı bir şey yaparlarsa tekrar sizden onay almak zorunda kalıyorlar.
Programı açtığınızda sol taraftaki bölümden NETWORK ACTIVITY sekmesinde o an internete çıkan programları görebiliyorsunuz. Özelliklede hangi internet sayfasında nereye hangi ip ye bağlandıklarını görebiliyor denetleyebiliyorsunuz. Yani gözünüzden hiçbirşey kaçmıyor. Özelliklede birisine dosya gönderirken veya dosya alırken karşı PC nin ip sini dahil görebilirsiniz. Portlarına kadar..
Hemen alt tarafında OPEN PORT sekmesinde sisteminizdeki açılan portları ve programınızın tehlikeli olarak görüp bloke ettiği portları listeleyebiliyorsunuz.

Ve hemen alt taraftaki PLUG-IN sekmesi buradada diğer özelliklerini görebiliyorsunuz.

Programda Firewall ayarlarınızı isterseniz manyak konuma yada herşeye izin ver konumuna getirebiliyorsunuz. Bundan sonrası da ince ayar artık kullanmaya başladıktan sonra kendinize göre geliştirebilirsiniz.
Bence 30 günlük deneme sürümünü hemen indirip kurun. Hoşunuza gideceğine eminim.

Program Web Sayfası : http://www.agnitum.com/

30 Günlük deneme sürümü : http://www.agnitum.com/products/outpost/download.php

Agnitum ürünleri Türkiye WEB sitesi : http://www.agnitum.gen.tr

Önemli Bilgiler

  • Outpost Firewall Pro, Jammer ile uyumlu değildir;
  • Outpost Firewall yazılımını sisteminize kurmadan önce, sisteminizde bulunan diğer tüm firewall yazılımlarını kaldırmanızı öneriyoruz. Outpost’u diğer firewall ürünleri ile birlikte çalıştırmak sistemde beklenmedik çökmelere ve yazılımın güvenliksiz bir durumda çalışmasına sebep olabilir.

Sistem Gereksinimleri

  • Windows 98/ME/2000/2003/XP
  • Pentium 200 veya daha ileri
  • 20MB HardDisk alanı
  • 32MB RAM

“Outpost Firewall Pro” üzerine bir yorum

Yorum yapın