Oyuncular İçin Everest DLM-500

Everest_Mouse_DL-500 (1)Everest DLM-500 oyuncular için üretilmiş en hassas farelerden bir tanesi olarak karşımıza geliyor. Farklı renk kodları ile özelleştirilebilen DLM-500, tam 8200DPI destekliyor.

Yeni nesil farelerde karşımıza çıkan DPI, oyuncular için fare seçiminde önemli bir faktör haline geldi. DPI değeri monitörlerdeki DPI’dan farklıdır! DPI farelerde, hassasiyetinin derecesini gösterir. DPI değeri yükseldikçe daha hassas ve dokunuşları daha iyi hissedebilen bir fareye sahipsiniz demektir.

Hele ki oyuncular için hassasiyet önem arz eden bir kavram haline geldi. Aslında tasarımcıların da DPI değerine önem gösterdiğinin altını çizmek gerekiyor.

DPI seviyesi arttıkça fare imlecinin nokta aralık seviyesi düşüyor ve daha tatmin edici bir performans elde ediyorsunuz. Aynı zamanda fare hareketlerinin hızı da DPI seviyesi ile artabiliyor.

DPI değeri kişiden kişiye değişebilir.

DPI seviyesini yüksek tutarak sensitvy ayarını değiştirip kendinize göre bir ayarlama yapabiliyorsunuz. Bu sayede farenizin hareketlerini ve hassasiyetini ayarlayarak özelleştirme imkanı sağlıyor.

DLM-500′ ün 8200DPI çözünürlüğünde olması iyi bir oyun faresinden bekleneni sağlıyor.

Şık tasarımlı Everest DLM-500 faremizin, kutu içeriğinden Türkçe kullanma klavuzu ve mini bir DVD içerisinde fare yazılımı çıkıyor. Bu yazılımı bilgisayarımıza kurarak, fare üzerindeki 8 adet tuşu özelleştirerek, ayarlayabiliyoruz.

Everest_Mouse_DL-500 (2)   Everest_Mouse_DL-500 (3)   Everest_Mouse_DL-500 (4)

DLM-500 üzerinde 8 adet fiziksel tuş yer alıyor.

DLM-500 faremizin sol kısmında ileri ve geri işlemleri için iki adet tuş bulunuyor. Sağ kısma baktığımıza ise ses tuşlarını ve sağ tıklama tuşunu görüyoruz. Önde ise kaydırma tekerleği ve tuşu görülüyor. Orta kısmın üstünde DPI seviyesini ayarlayabilmeyi sağlayan bir buton konumlandırılmış.

Everest DLM-500 kullanımı gayet ergonomik ve rahat!

Üzerindeki mat doku sayesinde eliniz terlemiyor. Birçok farede terleme büyük bir sıkıntı oluşturur. Özellikle de tasarımcılar ve oyuncular bu sorunu çok iyi bilirler.

Elinizi DLM-500 üzerine koyduğunuzda zemin ile teması kesmek için iki çıkıntı yerleştirilmiş. Böylelikle fareyi hareket ettirdiğinizde eliniz zeminle ya da mause pad yüzeyi ile temas etmiyor.

Everest_Mouse_DL-500 (5)   Everest_Mouse_DL-500 (6)   Everest_Mouse_DL-500 (7)

Devamı bir sonraki yazımda…

“Oyuncular İçin Everest DLM-500” üzerine bir yorum

  1. Benin bi sorunum var bu mauseden aldim fakat tusa surekli basili tuttugumda tiklama yapmiyor mesela 7 ye surekli tiklamasini istiyorum makrodan ayarladim 20 kez yapiyor sonra duruyor bu islemi surekli yapmam icin ne yapmaliyim

    Yanıtla

Yorum yapın