Panasonic HX-DC3 İncelemesi

Panasonic_Hx-dc3 (2)Panasonic’in HX-DC3 kamerası başarılı ve ergonomik bir tasarıma sahip. Tek elle rahatlıkla kullanılabiliyor.  Ufak olmasına rağmen özellikleri gayet dikkat çekici olarak karşımıza geliyor.  Kompak ve ince bir tasarıma sahip olan HX-DC3 modeli kameramız tan 162 gram ağırlığa sahip.  Oldukça hafif ve küçük boyutlarda olması tatile gittiğinizde büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Panasonic HX-DC3 ile kamera çekimi yapmak çok kolay bir hale gelmiş. Tek elle cihazı kavrayarak baş parmağınızla kumanda edebiliyorsunuz. Çok fonksiyonlu ve şık tasarımının yanı sıra, bu küçük kamera yüksek hızlı görüntü işlemesi için tasarlanmış.

Cihazın ekranını açar açmaz çekime hazır bir halde karşımıza geliyor.  Dönebilen LCD kontrol paneli kapatıldığında cihaz kendini kapatabiliyor. LCD panelimiz dokunmatik değil, aslında dokunmatiğe ihtiyaç duymadan baş parmağınız ile rahatlıkla kumanda ediliyor. Kumanda sistemi çok basit olarak tasarlanmış baş parmağınızın altında video çekme, zum ve diğer tuşlar rahatlıkla erişilmeye olanak sağlıyor.

Panasonic_Hx-dc3 (3)   Panasonic_Hx-dc3 (4)   Panasonic_Hx-dc3 (5)

USB üzerinden rahatlıkla cihazı şarj edebiliyorsunuz.  Pil ömrüne baktığımız zaman 30 dakika kadar kamera ile görüntü çekebiliyoruz. Hafıza kartı ile de görüntülerinizi rahatlıkla aktarabilirsiniz. Pil ömrü biraz daha iyi olsaydı sanırım profesyonel bir kamera almaya ihtiyaç kalmayabilirdi.

Alt kısmında bir tripot girişi eklenilmiş. Bu sayede sabitleyerek görüntü alabiliyorsunuz. İçerisinde titreşim engelleme mevcut fakat profesyonel kameralar kadar başarılı olmadığının altını çizmek isterim. Küçük ama büyük işler başarabilen bir kamera…

Panasonic_Hx-dc3 (6)   Panasonic_Hx-dc3 (7)   Panasonic_Hx-dc3 (8)

Kutu içerisinden çıkan askı ve kablo aparatları eksiksiz olarak karşımıza geliyor. Ses kaydından memnun kaldığımın da altını çizmek isterim. Yanınıza Panasonic HX-DC3 ürününü alarak istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Tatillerinizde, seyahatlerinizde veya etkinliklerde bu minicik ve hafif cihazla yüksek kalitede görüntü ve fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Gürültü azaltma ve güç tüketimi tüketimi de en alt düzeye getirilen Panasonic HX-DC3, Full HD olarak 1920x1080p kayıt yapabiliyor. Aynı zamanda 16MP fotoğraf çekebiliyorsunuz. Akıllı 15x zoom ve aktif görüntü sabitleyiciye sahip olan Panasonic HX-DC3 5x optik zum özelliği ile de dikkatimi çekiyor.

Panasonic_Hx-dc3 (7)   Panasonic_Hx-dc3 (8)   Panasonic_Hx-dc3 (9)

5x zoom özelliğine ek olarak, HX-DC3’ün HQ Görüntü motoru görüntü kalitesini hiç düşürmeden 15x Akıllı zoom ile video çekme olanağı sağlıyor. Aktif görüntü sabitleyici görüntüde bulanıklığa neden olmadan avuç içinde zumlama olanağı sağlayabiliyor. Böylece esnek çekim imkanı ve geniş açılı dinamik zoom’lama yapılabilir.

Not: Aktif görüntü sabitleyici açıldığı zaman zoom 12x’tir. Fotoğraf çekerken maksimum zoom 5x’tir. (2-megapiksel/ 16:9)
16 Mp görüntü kaydı.

Panasonic_Hx-dc3 (9)   Panasonic_Hx-dc3 (10)   Panasonic_Hx-dc3 (11)

HX-DC3 16 mega piksel yüksek çözünürlüklü fotoğrafların bile küçük ayrıntıları yakalayabiliyor. Tercihinize bağlı olarak , esnek, yüksek kaliteli 16 megapiksel fotoğraflar ya da Full HD videolar da çekebilirsiniz. Basitçe fotoğraf çekim düğmesi basarak bir video kaydederken de 2 mega piksel çözünürlükte hareketsiz görüntüleri de yakalayabilirsiniz

Farklı zamanda çekinmiş 3 farklı pozu, patlayan parlaklıkları engelleyerek tek bir görüntü haline getirme imkanı gibi ek özelliklere sahip. Aynı zamanda yaratıcı Kontrol, yüksek ve etkileyici görüntüler için 12 filtre (minyatürk efekt, one point color, old movie, time lapse kayıt, ghost effect, balık gözü efekt, HDR paint, Yumuşak Yüzey, Monokrom, Sepya, Vivid ve yumuşak) kullanılabiliyor.

Panasonic_Hx-dc3 (10)   Panasonic_Hx-dc3 (11)   Panasonic_Hx-dc3 (12)

Sonuç olarak bir Youtube hesabınız varsa ve her zaman yanınızda bir video kamera taşımanız gerekiyorsa, küçük işler için videolar çekiyorsanız, tatilde küçük ve kaliteli bir cihaz ile eğlencenin tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir cihaz olduğunu söyleyebilirim. Hem kullanımı, hafifliği, tasarımı ile dikkatinizi çekecek, hem de kalitesi ile sizlere keyifli saatler sunabilecek bir teknoloji canavarı…

Panasonic_Hx-dc3 (13)   Panasonic_Hx-dc3 (14)   Panasonic_Hx-dc3 (15)

Teknik Özellikler:

LCD Ekran: LCD (3.5″ / 230400 pix.)
Girişler: AV output – HDMI output – USB
Boyutlar:  86 x 121 x 38 mm
Ağırlık: 162 g
Zoom: 5x optik – 120x dijital
Full HD: Evet
Widescreen Video Modu: Var
Widescreen Fotoğraf Modu : Evet
İmaj sabitleme: Var
HD TV Format: 720p / 1080i / 1080p
Fotoğraf Çözünürlüğü: 4352 x 2448 px
Disk Kapasitesi: 66.56 Mb SD / SDHC / SDXC
Manuel Fokus: Evet

Panasonic_Hx-dc3 (19)   Panasonic_Hx-dc3 (20)   Panasonic_Hx-dc3 (21)

Panasonic_Hx-dc3 (22)   Panasonic_Hx-dc3 (23)   Panasonic_Hx-dc3 (24)

Panasonic_Hx-dc3 (25)   Panasonic_Hx-dc3 (26)   Panasonic_Hx-dc3 (29)

 

“Panasonic HX-DC3 İncelemesi” üzerine bir yorum

  1. Hamza Abi cihazı kendine mi aldın yoksa inceleme için mi gönderdiler. Satın aldıysan hayırlı olsun.

    Yanıtla

Yorum yapın