Pardus 2009 Kararlı Sürüm.

pardus-2009 Pardus ‘un 2009 kararlı sürümünüde merakla beklemekteydim.  Biraz önce yeni sürümün çıktığını Selçuk Hoca’nın Friendfeed ‘deki mesajından öğrendim.  Sizlerlede paylaşmak istedim. Pardus 2009 karalı sürüm bekleyen arkadaşlara duyrulur.   Yarın şirketteki PC ‘leri elden geçirecektim. Bu iyi oldu 15 dakikada Pardus’u indirdim ve CD ye yazmaya başladım bile.

Pardus nedir ? Ne değildir ? Yenir mi ? gibi meraklı soruları olanlar Pardus ile ilgili yazılarımdan veya Özgürlük için internet sayfasından geniş bilgi alabilirsiniz. Pardus şuan için emekleme aşamasında olarak gördüğüm bir işletim sistemide olsa şirkette bir süredir kullanmaktayız ve hiç sıkıntımız yok.

Çalıştığım şirkette biraz sancılıda olsa tüm bilgisayarları Pardus’a geçiş yaptım.  Birdek 2003 Server’i geçiş yapmadım. Zaten niyetimde yok. 2003 Server bizim için mecbur. Sistem üzerindeki ERP projemizi barındırmakta.

Pardus ile ilgili yazılarım :  http://www.teakolik.com/tag/pardus/

Pardus indir : http://www.pardus.org.tr/

“Pardus 2009 Kararlı Sürüm.” üzerine 7 yorum

 1. Çok güzel bir sürüm olmuş.Hemen dizüstü bilgisayarıma kurdum.İncelemelerimi blogumda yazacağım… 🙂

  Yanıtla
 2. Yazından sonra indirdim. Şu an kuruluma başlayacağım. Bir sonraki yorumu pardus üzerinden göndermek istiyorum. Hadi bakalım.

  Yanıtla
 3. Maalesef %9 dan sonra takılı kalıyor. İki kez denedim ama olmadı. İşin kötüsü D sürücümü küçültüp, yeni bir bölüm oluşturdu ama artık D sürücüsüne windows altında ulaşamıyorum. Hata nerde emin değilim ama dolu bir makinede denemeden önce yedek alın veya önce windows altında boş bir bölüm oluşturup, üzerine kurun. Tabikii hata bende de olabilir…

  Yanıtla
 4. Şimdi kurulumunu bitirdim Pardus 2009 un. Hatta Pardus üzerinden yazıyorum yorumumu. Harika ötesi olmuş görsel olarak. Yani hayran kaldım ekledikleri özelliklere. Çok başarılı bir işletim sistemi.

  Yanıtla
 5. Dosya bölümünü kurtarmak için uğraşmadım çünkü yakın zamanda yedek almıştım. Tekrar kurulum yaptım ve bu sefer tüm disk bölümlerini sil yaptım. Evet pardus başarılı bir şekilde kuruldu ve aynı şekilde bende ilk yorumumu buraya bırakıyorum. Teşekkürler Teakolik…

  Yanıtla

Yorum yapın