Parmağımdaki Mürekkep

Sorumlu bir vatandaş olmak ve sonuçları diye bir kitap mı yazsam acaba 🙂 Tabi bu işin espirisi saat 11:00 civarı evden çıkıp güneşin altında kavrularak yürümeye başladım. 15 Dakikalık yolumun daha yarısına gelmeden anlımdan süzülen tanecikler susuzluğumu hatırlattı diyebilirim. Sokaklarda insanlar çoluk çocuk demeden gezerken aklıma takıldı neden ? Hemde bu sıcakta.. Aslında cevap çok basit.. Herkes bu güneşli günde oy kullanmaya giderken tabi büyük küçük demeden ailece kendilerini dışarı atmışlardı. Havanın bu kadar sıcak ve kavurucu olabileceğini düşünmemiş olsunlar ki kafalarının üzerine gazete kağıdı koyanlar bile vardı.

Oy kullanacağım okula geldiğimde okul bahçesinde kuru bir kalabalık vardı. Oy kullananlar ve oy kullanmaya gelenler okul bahçesinde karşılaşıyor olmalı kiler bahçede öbek öbek kalabalıklar oluşturmuştular. Sakin ve güneşin tepeden yaktığı bahçede öbeklerin aralarından sıyrılarak kapıya geldim. Ah birde şu tam kapı önündeki muhabbetler varya… Bu insanlar giren çıkan kişilerin onlara sürtünmesinden zevk mi alıyor ?

İğrenç bir durum aradan sıyrıldım ve dik merdivenlere doğru yöneldim. En üst katta 1925 numaralı sandığa baktım. Koridor köşelerine yazmışlar zaten 1915 ===> 2435 <=== gibi….

Oy kullanacağım sandıkta zaten sıra felan yoktu. Uzun boylu sarışın bir hatun sandığa oyunu attığı anda denk gelmiştim.

_ Merhabalar Kolay gelsin.

_ Sağolun Nüfus Cüzdanınızı alabilir miyim ?

_ Buyrun

_ Teşekkür ederim. Zarfınızı ve Pusulanızı buradan alabilirsiniz.

_ Size isterseniz nasıl oy kullanacağınızı anlatayım.. ….. …. …. ….

_ Teşekkür ederim.

Diyerek oy kullanacağım kabine doğru yöneldim. Oyumu kullandıktan sonra Oy pusulasındaki mürekkep diğerlerine bulaşmasın diye üstte kalacak şekilde katladım zarfa koydum..

Peki bu mürekkep de ne? En nefret ettiğim şey birde oy kullandıktan sonra parmağınıza mürekkep….

İğrenç bir o kadarda eski bir usul… Ya milletin Resmini çek Video ‘ya kayıt et Kimlik numarasını sorgula bişiler yap ama mürekkepleme ..

Zaten uzun süre çıkmayan bir mürekkep birde Boca etmeseler parmağıma sevinecektim …

Neyse onlarda işlerini yapıyorlar… Malum. Kurallar…

Birde söylemeden geçemeyeceğim. Oy vermeyipte ötenler vardır ya birde geçersiz oy kullanıp yani her partiye basıp çıkanlar …

Onların bu devletten beklentisi nedense daha fazla oluyor. Hem yol, hizmet, iş, aş beklerler hemde kalkıp oy kullanmazlar yada geçersiz boş atarlar…

Onların hiç konuşmaya hakkı yok. Kim başa gelirse gelsin kalkıpta laga luga yapmasınlar. Oy kullansınlarda görelim birilerinin gemisi bu kişiler sayesinde yürüyor malesef….

Neyse sinir yapmaya başladım napim ikide bir gözüm parmağımdaki mürekkebe takılıyor birde ben oy vermeyeceğim diyenler aklıma geliyor..

Sus sus sus tamam hadi kolay gelsin ben biraaazdaha uzatırsam kendi kendime kavga edeceğim 🙂

“Parmağımdaki Mürekkep” üzerine 5 yorum

 1. Domestos değilde Zeytinyağı işe yaradı. Halis Zeytinyağı da parmağımı 10 dakika beklettim sonra bir bezle iyicene ovaladım ve çıktı çok şükür..

  Yanıtla
 2. Slm,
  Malesef mi desem yoksa iyiki secimlerde yoktum mu desem? Turk vatandasi olarak oy kullanmadigima uzuldum fakat teakoligin anlattigi gibi surtunerek gecmek ve o murekkep olayi… :S.
  Ama senin bu yazini okurlarsa Teakolik bu uygulamadan vazgecerler4 sanirim veya secim donemi zeytin yagi satisini durdururlar :P.
  Neyse tabiki bu isin sakasi bu ulke icin en iyisinin o olmasi temennisinde bulunmaktan baska yapacak birsey kalmadi sanirim…

  Yanıtla

Yorum yapın