Pazarlama Bütçenizi Artırmadan Satışlarınızı Artırın!

Pazarlama bütçenizi ve web sayfasına gelen kullanıcı sayısını artırmadan daha fazla dönüşüm elde etmek için yapılan uygulamalara Dönüşüm Optimizasyonu deniyor.

Dönüşüm Optimizasyonu (Conversion Optimization) ile çeşitli pazarlama tekniklerini uygulayarak, sitenize gelen kullanıcı sayısını ve bu kullanıcıları siteye çekmek için harcadığınız bütçeyi artırmadan; satışlarınızı artırmak, daha fazla üye kazanmak ve lead toplamak mümkün.

Kullanıcıların % 90’ı Alışveriş Yapmadan Siteden Ayrılıyor!

Google verilere göre; web sitenize gelen kullanıcıların % 90’ı satın alma işlemi gerçekleştirmeden siteden ayrılıyor. Temel bazı tasarım ve kullanıcı deneyimi uygulamalarıyla bu oranı azaltmak mümkün olsa da, günümüzde dijital pazarlamaya harcama yapan birçok firma bu konuda bilgi sahibi değil.

E-Consultancy’nin yaptığı bir araştırmaya göre ise, firmaların yalnızca % 22’si mevcut dönüşüm oranlarından memnun.

Devasa bütçeler harcanarak web sayfasına çekilen ziyaretçiler, çeşitli nedenlerden ötürü günün sonunda herhangi bir satın alma işlemi gerçekleştirmediğinde, kullanılan bütçelerin verimliliği ve bu bütçeyi kullanmada yetkili dijital pazarlama yöneticilerinin kabiliyeti de sorgulanmaya başlanıyor.

Bu alana yatırım yapan ve kafa yoran firmalar ise pazarlama bütçesini daha efektif kullanarak rekabet avantajı elde ediyor.

Türkiye’nin İlk  Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi Başlıyor!

Türkiye’nin tek Digital Analytics Eğitim Akademisi olan ve sektör profesyoneli dijital pazarlama yöneticilerinin eğitim verdiği Analytics Akademi’nin Dönüşüm Optimizasyonu Eğitimi 18 Mar 2017’de başlıyor

Onur Air, Goldmaster ve Sanal Pazar gibi markaların Dijital Pazarlama ve Dönüşüm Optimizasyonu süreçlerini yöneten, RevolutionDM Kurucusu Yılmaz Bozan tarafından verilecek ve tam gün sürecek eğitimde, başta aşağıda listelenen konular olmak üzere, dönüşüm optimizasyonu ile ilgili  çeşitli konular uygulamalı olarak katılımcılarla paylaşılacak.

  • Dönüşüm Optimizasyonu Stratejileri Oluşturma
  • Etkin Tasarım ve Kullanıcı Deneyimi Uygulamaları
  • A/B testing, Landing Page Optimization
  • Dönüşüm için Google Analytics’in Etkin Kullanımı

Kanyon E-Ofis’de düzenlenecek ve kontenjanları sınırlı olacak eğitime kayıt olmak için; Analytics Akademi web sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Yorum yapın