Performans ve Kalite Denince YOKOHAMA En Önde

Dünyanın en büyük altıncı lastik üreticisi Yokohama, binek otomobiller, kamyonet, iş makinesi, forklift, kamyon ve otobüs lastikleri pazarındaki saygın ve etkin yerini korurken, özellikle performansa ve kaliteye önem veren kullanıcıların öncelikli tercihi olmayı sürdürüyor. 1917 yılında Japonya’nın Tokyo kentinde kurulan dünya lastik devi Yokohama, motor sporlarında elde ettiği deneyimleri, lastik üretimi ve geliştirilmesinde kullanarak, özellikle performans lastiklerinde benzersiz bir performansa ulaşmasıyla biliniyor.

Türkiye’de 1983 yılından bu yana Bayraktar Grubu tarafından temsil edilen Yokohama, dünyada olduğu gibi ülkemizde de yarış sporlarına verdiği destekle adından söz ettiriyor. Yokohama, Türkiye’de sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmasıyla da öne çıkıyor.

Yüksek kalitesinin ve polimer teknolojisindeki zengin deneyiminin de itici gücüyle dünya çapında tanınan ve kabul edilen bir lastik markası haline gelen Yokohama, bundan 94 yıl önce 1917 yılında başladığı yolculuğunda, lastik üretiminin her alanında performansı öne çıkarmasıyla dikkat çekiyor.

Binek otomobiller, kamyonet, iş makinesi, forklift, kamyon ve otobüs lastikleri pazarında saygın bir konumda yer alan Yokohama, aynı zamanda lastik taşıyıcılar/konvoyer bantlar/iş makinesi hortumları gibi endüstriyel ürünler, uçak tuvaleti modülleri, golf ürünleri ve su tankları gibi farklı grupları kapsayan çok geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Motor sporlarında elde ettiği deneyimleri, lastik üretimi ve geliştirilmesinde kullanarak, özellikle performans lastiklerinde benzersiz bir performansa ulaşan Yokohama, müşteri ihtiyaçlarını öngörerek, üretim teknolojilerini de bu doğrultuda geliştiriyor. Mercedes ve Audi gibi en prestijli markaların fabrika çıkışlı lastiklerinde bir numaralı tercihi olan Yokohama, geliştirdiği “Blue Earth” gibi teknolojilerle, yakıt tasarrufundan aşınma tasarrufuna, ıslak yollarda yol tutuştan mükemmel derecede sessizlik sağlayan özelliklere kadar kalite ve performansın birçok alanında hep en iyiye ulaşıyor.

Tüm faaliyetlerinde, çevreye uyumluluğu öncelik olarak belirleyen Yokohama, üretim tesislerindeki arıtma tedbirlerinden, çevre dostu ürünlerin geliştirilmesine kadar geniş bir yelpazede çevre dostu üretim çalışmalarını yürütüyor. En son, Tire Technology International Dergisi’nin “Lastik Teknolojilerinde Uluslararası Yenilik ve Mükemmeliyet Ödülleri 2011”de “Yılın Çevre Dostu Lastiği Ödülü”nü kazanması da, Yokohama’nın çevreci kimliğinin tüketicilerin yanı sıra sektörün önde gelen temsilcileri tarafından da takdir ve beğeniyle karşılandığını gösteriyor.

Türkiye’de Yokohama ve sosyal medya

Yokohama, Türkiye’de 1983 yılından bu yana Bayraktar Grubu tarafından temsil ediliyor. Grup bünyesindeki Baytur Motorlu Vasıtalar Tic. A.Ş, distrübütörlüğünü yaptığı Yokohama ürünlerini, geniş bayi ağıyla, tüketicilerin beğenisine sunuyor. Yüksek teknolojisi ve köklü geçmişiyle dünya genelinde beğeni kazanan Yokohama markasını, Türkiye’de zirveye taşımak için “kalite” anlayışından ödün vermeyen Türkiye ekibi, “yenilikçi” ve “rekabetçi” stratejisi ile faaliyetlerini sürdürüyor. Yokohama Genel Müdürü Toros Kardaş, bu yenilikçi ve rekabetçi kimliklerini iletişim alanına da yansıtmaya dikkat ettiklerini belirterek şunları söylüyor: “Günümüz iletişiminde sosyal medyanın kazandığı önem tartışılmaz. Türkiye’de Yokohama olarak bu platformda da etkin bir şekilde yer almaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz Aralık ayından itibaren bu alandaki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Bunun da sonuçlarını görmeye başlıyoruz. Şu anda Yokohama’nın dünya üzerinde en çok kullanıcıya ulaşan fan sayfası bizde, yani Türkiye’de. Bu alanda etkin bir iletişim sürdürüyor olmaktan çok mutluyuz.”

Yarış lastikleri ve yarışçılara destek denince de Yokohama önde

Yüksek teknolojisindeki zengin deneyimleriyle dünya çapında tercih edilen lastik markası olan Yokohama, FIA World Touring Car Championship (WTCC), Japanese GT ve ALMS (American Le Mans Series) başta olmak üzere dünyaca ünlü yarışlara ve motor sporlarına verdiği resmi destek ile de tanınıyor. Yokohama 2007 yılından bu yana IRC’nin (Intercontinental Rally Challenge – Kıtalararası Ralli Şampiyonası) de resmi ortağı konumunda.

Yarış tutkunlarının aklına gelen ilk isim olan Yokohama, hemen hemen tüm otomobil yarışları için geniş bir lastik yelpazesi sunuyor. Bütün ilgi alanlarındaki ihtiyaç ve beklentilere cevap verebilecek niteliklere sahip profesyonel ekipler tüm yıl boyunca Yokohama tercih edenleri liderliğe taşıyacak yeni lastik tasarımlarını üretiyor ve test ediyor. Sadece profesyonellerin değil hız tutkunu kullanıcıların da ihtiyaçlarını karşılamak için üretilen Yokohama lastikleri pistlerdeki güvenlik hissini yollarda da sunuyor. Yokohama Türkiye’de de yarış sporlarına ve yarışçılara olan desteğini sürdürürken, geçtiğimiz yıl 2010 Kıtalararası Ralli Şampiyonası IRC’de yarışan ilk ve tek bayan ekibi Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’e sunduğu sponsorluk desteğinin ardından, bu yıl da ralli sporunun ünlü pilotlarından Süheyl Polatoğlu’na destek oluyor. Geçtiğimiz Haziran ayında Citroen C3’yle Türkiye Ralli Şampiyonası’na katılan Süheyl Polatoğlu, Yokohama’nın yeni geliştirilen ECO yarış lastiğinin tüm üstünlüklerini Türkiye’deki pistlere taşıyor.

Yorum yapın