Picosure Teknolojisiyle Dövme Sildirmek

Teknoloji hızla kendini yenileyerek geliştirdiği gibi yaşamımıza farklı kolaylıklar da sağlamaya devam ediyor. Bu kolaylıklardan bir tanesi de dövme sildirmek!

Gençken çok fazla hata yapıyoruz. Hele ki aşık olduğumuz zaman sevgilimizin adını kolumuza, bacağımıza yazdırmadan rahat edemezdik. Sonrası mı? Sevgilinizden bir çırpıda ayrılabildiğiniz gibi vücudunuza kazıdığınız ismini öyle kolay kolay çıkaramıyorsunuz. Birçok arkadaşım bu konuda muzdaripti. Bazı arkadaşlarım ise dövme sildirmek için birçok yolu denediğine şahit oldum. Kim bilir belki de bu yüzden dövme yaptırmak içimde bir ukte olarak kalmıştı.

Eskiden dövme sildirmek hem zahmetli hem de ağrı ve acı dolu bir dizi işlem gerektiriyordu. Ne derseniz diyin! İster aşk acısı bunun yanında hiç kalır, isterseniz de zamanında marjinal bizlerdik…

Günümüz dövme sildirme teknolojisi

Artık dövme sildirmek daha kısa sürelerde ve daha az acıyla gerçekleştiriliyor. Tamamen ve iz kalmadan dövmelerinizden kurtulabiliyorsunuz.

Düne kadar Q anahtarlı lazerler ile dövmeler silinirdi. Bu tip lazarler saniyenin milyarda biri aralığında atım yaparak küçücük boya partiküllerini deri altında parçalayarak dışarı atılmasını sağlardı. Ancak bu partiküllerin tamamı dışarıya atılmıyordu.

Yeni teknolojiler artık çok daha etkili işlemler yapabiliyor. Bu teknolojilerden biri de Picosure! Picosure dünyanın ilk pico saniyede atım yapan lazerlerindendir. Yani atım aralığı saniyenin trilyonda birine denk geliyor. Bu sebeple Q anahtarlı önceki cihazlara göre çok daha etkili ve bu tip lazerlerin ulaşamadığı boya partiküllerine ulaşabiliyor.

Sadece bununla da kalmıyor. Klasik dövme silme lazerlerine göre 10-15 seans sürecek olan işlemler 4-5 seansa kadar inebiliyor. Diğer cihazların işlemi tamamlaması 4-6 ay sürebiliyordu. Hatta çok koyu olan dövmelerde bu süreler uzamaktaydı. Ancak Picosure sayesinde seans aralıkları da azaltılıyor.

Dövme sildirmekteki bir diğer önemli husus da dövmenin bir yıldan fazla bir kısa bir süre içerisinde sildirilmek istenmesiydi. Ancak eski teknolojiler bu konuda yardımcı olamazken, Picosure gibi yeni teknolojiler için dövme yapıldıktan bir gün sonra dahi sildirme işlemleri başlatılabiliyor. Diğer bir yandan renkli dövmeler eski tekniklere göre zor ve zahmetli bir şekilde sildiriliyor ya da tamemen silinmiyordu. Ancak Picosure sayesinde renkli dövmelerden bile tamamen kurtulabiliyorsunuz.

Yapılan araştırmalara baktığımız zaman dövme yaptıranların yarısı ilk 5 yıl içinde dövmelerden çeşitli sebeplerle (değişen sosyal statü, ortam, dinsel sebepler gibi gibi…) hoşnutsuzluk yaşıyor ve ilk fırsatta dövmelerinden kurtulmak istediklerini ortaya koyuyor.

Eskisi gibi aşırı rahatsızlık ve aşırı ağrı duymadan (elbette ki acı eşiğine göre farklılıklar ortaya çıkabilir) küçük ve hafif acılarla seansları 5-15 dakika gibi sürelerde bitirebiliyorsunuz.

Nasıl mı? Pikosaniye lazerleri deride ses dalgaları oluşturup, çalıştıklarından q anahtarlı lazerlerde görülen yanık benzeri skar reaksiyonlarının ortaya çıkmaları pikosaniye lazerlerinde beklenmiyor.

Doğru tedavi çok önemli!

Vücuttaki dövmelerinizden kurtulmak istediğinizde ilk yapacağınız iş uzmanlara danışman olmalıdır. Her kafadan bir ses çıkar ve geri dönüşü olmayan tedavilerle vücudunuzda dövme yerine yanık izleri kalabilir. Ancak işinde uzman doktorlar veya dövme sildirme merkezleri bu konuda sizlere yardımcı olabilir. Üstüne üstlük cebinizi yakan tedaviler sonucunda leke kalması insanı çileden çıkartacak durumlardır.

Özel MD Kliniğinde Picosure cihazı kullanılarak bu tedaviyi uygulayabilir ve dövmelerinizden sonsuza karar kurtulabilirsiniz. MD kliniğine gidince dövme ile de kalmayacağınıza eminim. Hanımlar buraya dikkat! Kalıcı makyajlarınızı da bu yöntemle sildirebilirsiniz. Üstüne üstlük bir de DNA aşısı yaptırırsanız sanıyorum ki hiçkimse sizi tanıyamaz.

Başta da belirttiği gibi teknoloji hayatımızın son noktasına kadar işliyor ve bizler için farklı fırsatlar sunabiliyor. Somon DNA aşısı da bunlardan bir tanesi…

Cildin kaybettiği nemi geri kazandırarak balıklardan elde edilen bir serum ile deri altına tedavi uygulanıyor. Bu tedavi sayesinde cildin alkol, sigara, UV ışınları gibi zarara uğramasında önemli bir payı olan maddelerin etkileri de yavaş yavaş tedavi edilebiliyor.

Deride görülen protein eksiklikleri Somon DNA aşısı ile tedavi edilebiliyormuş. Tabi ki bunu yeni öğrendim. Bu sayede ciltte gün geçtikçe gençleşen bir görünüm ortaya çıkardıkları da iddia ediliyor. Somon DNA’sinin verdiği parlak ve aydınlık görünüm yanında, cildin sıkılaşması, elastikiyetinin artması ve nem kazanması da önemli etkenler arasında sıralanıyor.

Daha fazla bilgi isterseniz; https://lazerestetikmerkezi.com adresine bir göz gezdirip, Özel MD Polikliniği hakkında bilgi alabilirsiniz. 

https://www.youtube.com/watch?v=mevcb4lLi_w

“Picosure Teknolojisiyle Dövme Sildirmek” üzerine 2 yorum

  1. Lazerle dövme sildirme teknolojisi ile abim askeri subaylık sınavı öncesi sildirmişti kimse anlamamıştı yalnız lazer cihazı olarak picosure lazer cihazı cok iyi bir cihazmış.

    Yanıtla

Yorum yapın