Ping Point ATM nedir neişe yarar ?

Merhaba arkadaşlar her sabah sigara almak için gittiğim hacı bakkalda birkaç ay önce bir ATM işareti gördüm. Nedir diye Hacı amcaya sordum. Oda ya bakkala bankamatik kuracaklarmış bende olur dedim dedi. Şaşırdım açıkcası bakkalda (Süper market sayılır) ne işi var ATM nin diye düşündüm.

Ne zaman gelecek ? Diye sorduğumda bilmem dedi gerçi pek de böyle şeylerle alakası yoktur ama :) Neyse dün yine sabah bakkala geldiğimde bankamatiğin aktif olduğunu gördüm. Harbiden de bakkalın içine bankamatik kurmuşlar. Hacı gözün aydın bankamatiği çalıştırmışlar dedim :) He yaa ama nedir ne işe yarıyor bilmiyorum para mı çekeceklermiş falan muhabbeti yaptı :) Neyse hemen bankamatik kartımı çıkarttım ve içeri soktum. Kartı bir kere soktum şifremi girdim hemen kartımı geri verdi sonrada para çekme ekranı karşıma geldi. :)

Açıkçası kartımı geri verdiğinde herhalde daha açılmamıştır diye düşünecek ve gidecektim. Alışıla geldik ATM lerden biraz farklı aslında iyi de değil diyebilirim. İnsanlar bir kere alışmış kartı alınca işlem bitti demektir. Ya bakmadan ekrana dönüp gitseydim diye kendi kendime hayıflandım ama kartı çıkarır çıkarmaz ekranda menü belirdi. Aslında standartları bozmamaları gerekir diye düşünüyorum aksi taktirde bir güvenlik zaafı olabilir mi ?

Neyse makinanın sol altında anlaşmalı bankaları yazıyordu benim bankam Garanti yoktu. 30 taneye yakın çeşit arasından Garanti Bankası yok düşündürücü… Ne o gıcığınız mı var Garantiye? :)

Sanırım para çekseydim heralde benden kesinti yapılırdı. Bir keresinde mecbur kalıp akbank bankamatikten para çekmiştim sonra hesapta

” Başka bankanın bankamatiğini kullanma ücreti = 2,5 YTL ”

Yazısını ekstremde görmüştüm ,:) Sanırım aynı durumla karşı karşıya kalabilirdim :) 10 YTL çek 2,5 ytl öde ceza sana niye benim ATM mi kullanmıyon ?

Ulen mecbur kalmasak kullanır mıyız ?

Neyse bu ping pointleri incelemeye koyuldum. Gördüğüm kadarıyla Nakit para çekme, bakiye sorma, şifre değiştirme gibi işlemleri yapabiliyormuşuz. Birde fatura ödeme olsa gerçi benimkiler otomatik ödemede ama olsa süper olur bakkala gidip fatura ödeyebiliriz :)

Yakında ise Kontör yükleme, Fatura ödeme ve diğer hizmetleri olacakmış bunuda öğrendiğim iyi oldu açıkcası… Heleki iski faturasını ödeyebilirsek süper olur 2 aydır otomatik ödemeye bağlayamadım manuel de ödeyemiyorum bankamatikten iski ve garanti sağolsunlar…

Pink pointler nerelerde ?

Bu makinaları süpermarketler , ganyan bayileriü, oteller, benzin istasyonları, mağazalar ve üniversitelerde bulabiliyormuşuz ben bakkalda bulduğuma göre harika demektir.

Bu aletleride Talon firması koyuyormuş Allah razı olsun sizden onca yol gidiyordum bankaya heleki bizim bakkalda bulmak harika ….

Birde işin şu tarafından bakalım bu aletler para harcamak için var :) Bakkala gittim 2 ekmek alacağım aaa bankamatik var bakkal amca sen şurdan dondurma sucuk felanda ver burada ATM var :)

Teknoloji işte nimetlerinden faydalanmak lazım beni onca yol yürümekten kurtardı.. Artık maaş günü taaaa 25dakka yol yürüyüp bankamatiğe gidip sıra bekleyip para yatıracağıma bakkala gideceğim…

“Ping Point ATM nedir neişe yarar ?” üzerine 33 yorum

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)