PlusClouds Büyüyor ve Gelişiyor

Mart ayında hizmete başlayan bulut bilişim firması PlusClouds geçtiğimiz ay “Release Candidate 2” versiyonuna geçerek satışa resmen başladı.

Şu anda bütün yurt dışındaki IaaS hizmeti veren şirketler ile benzer hizmetleri, kaliteli ve hızlı bir şekilde veriyor. PlusClouds‘da asıl dikkati çeken önemli nokta, PlusClouds’un Türkiyedeki hosting şirketlerine rakip olmaktan ziyade onlarla çözüm ortağı olarak, yurt dışındaki büyük fimaları rakip olarak gözlerine kestirmiş olması. Buna göre PlusClouds’un odağında öncelikle yurt dışından hizmet almak zorunda kalmış Türk bireysel müşterileri ve firmaları kendi ülkelerinden hizmet almaları için motive etmek bulunuyor.

Geçtiğimiz iki ayda PlusClouds’da ciddi gelişmeler yapıldı. RC2’nin en büyük özelliklerinden bir tanesi daha önce söylediğimiz gibi cloud computing olarak bilinen tüm özellikleri sağlayabiliyor olması. Buna göre şu anda, otomatik sunucu yaratma, anında kaynaklarını yükseltebilme ve bunları saatlik olarak fiyatlandırma özellikleri bulunmakta.

Talep üzerine yedekli çalışma, hem dedicated hem cloud birleşik hybrid hosting olarak çalışma, özel sunucu yapıları ve talebe göre özelleştirilebilen alt yapılar gibi çarpıcı özellikleri bulunuyor. Çoğu barındırma firmasının veremediği, verse bile ücretli olarak verdiği 7/24 monitoring hizmeti PlusClouds standart olarak bulunuyor ve bu sayede sunucu sahipleri herhangi bir problemde anında haberdar edilebiliyor.

Buna ek olarak detay sayfasından sunucunuza ait işlemci, ram, harddisk ve bandwidth bilgilerini, grafik halinde de görebiliyorsunuz. Ayrıca sunucunuzda siz farkında değilken gerçekleşen sıra dışı olayların (Servis durmaları, sunucunun cevap verememesi, yüksek işlemci kullanımı gibi) bir listesini de bulabiliyorsunuz.

PlusClouds’u daha önce özellikle yazılım şirketleri, ajanslar ve girişimler için özel olarak geliştirdiğimizi söylemiştik. Özelleştirilmiş özelliklerden olan sunucu üzerine not alma, özellikle birden fazla sunucu yöneten yazılım şirketleri için bazen çok kritik olabiliyor. Ayrıca ajanslar için düşünülmüş sunucu transferi özelliği ise, birçok ajansın sunucuların ödemeleri ve yönetimi ile alakalı problemleri ortadan kaldırıyor.

Örneğin ajanslar artık sunucuları yaratıp, gerekli kurulumları yaptıktan sonra direk müşterilerine sunucuyu transfer edebiliyorlar ve ödeme, teknik destek ve bakım gibi hizmetleri müşterinin sorumluluğuna bırakabiliyorlar. Bu sayede müşteri sunucu ücretini ödemediğinde çalıştığı ajansı beklemek durumunda bırakmıyor.

Artık girişimciler ihtiyaçları olan giriş seviyesi sunucu için en çok bir yıl boyunca para ödemek zorunda değiller. PlusClouds’un Türk girişimleri destekleme politikasından ötürü, sadece ücretsiz sunucu vermekle kalmıyor, aynı zamanda onlara sunucularını kurarken veya onlar üzerine uygulama geliştirirken danışmanlık hizmeti de veriyor.

Son olarak PlusClouds’u kullanan bazı projelere, teknoblog.com, iphoneturkey.biz, sihirlielma.com, 8digits.com, fotogram, iphone okey (mobil oyun) gibi önemli referanslar verebiliriz.

Ufak bir istatistik vermek gerekirse; şu anda PlusClouds’da kayıtlı 190+ kullanıcı var. Günde ortalama 2 milyon kişiye PlusClouds sunucuları üzerinden ulaşılıyor. Yine şu anda 4 girişimi destekliyor ve bununla beraber Girişim Fabrikası sponsorları arasında, Girişim Fabrikasındaki projelere ek destekler veriyor. Ayrıca çözüm ortakları sayısını da ciddi anlamda genişletiyor ve stratejik çözüm ortaklıklarına gittiğini belirtiyoruz.

https://www.plusclouds.com/

Yorum yapın