Sadece Telefonunuzu Değil Sağlığınıza da Koruyun

Elektromanyetik dalga geçirmeyen cep telefonu kılıfı markası eWall, tükiye’de satışlara başladı. Ewall cep telefonunun yaydığı radyasyonu %99,98 oranında engelleyen gümüş iplikten oluşan bir kumaş kullanıyor.  Türkiye’de teknoloji mağazaları ve eticaret sitelerinde satışa başlayan eWall kılıfın datıcısı olan Herlin Group satışlardan ve tepkilerden  gayet memnun.

Günümüzünde haberleşmenin en kolay ve ucuz yolu cep telefonu. Bu muhteşem aletlerin faydası olduğu kadar zararları da var. Bu durum üreticilerin pek işine gelmese de sağlık bakanlığının en son hazırladığı kanser raporunda cep telefonu en üst sırada yer alıyor. Durum vahim denecek kadar karışık görünse de aslında çaresi de var hemde Avrupa bu çareyi yıllardır kullanıyor. Avrupa da en çok telefon kullanan ülkeyiz buda teknolojiye olan merakımız ve genç nufusumuzun dinamik yapısından kaynaklanıyor. eWall farklı ve estetik tasarımlarıyla gençler ve çocuklara da hitap etmeyi başarıyor.

“Tehlikeli Oyuncak” ve “Cep Tehlikesi”  adlı kitaplar, cep telefonunun insan sağlığı üzerindeki zararlarına ilişkin çarpıcı araştırma sonuçlarını, cep telefonu lehine yapılan bilimsel çalışmaların nasıl fiyasko ile sonuçlandığını ve bilim adamlarının ilginç itiraflarını içeriyor. Böyle bir kitabı ilk okuduğunuzda o halde ceptelefonu kullanmamak mı? Yoksa bunu önleyici bir yol aramak mı? Diye düşeneceksiniz. Işte tam burada radyasyon ve radyasyonda koruyucu ürünler dikkat çekiyor. Zaten radyasyonun zararını bilmeyen kalmadı. O halde korunmak için care arayanların gerçek bir radyasyon önleyici kılıf kullanması gerekiyor.

Neden kılıf kullanılmalı?

eWall yani elektronik duvar telefonun yaydığı radyasyonun insan vucuduna geçmesini engelliyor. Markaya da ismini veren bu duvar gümüş ipliklerden örülmüş bir kafesten başka bişey değil. Bu kafese faraday kafesi deniliyor. Bu sayede telefon taşınırken bile baz istasyonu ile bağlantı kurabilmek için yaydığı elektromanyetik dalgalar kılıfın arka tarafını oluşturan duvara çarparak cilde ve içi organlara zarar vermesini engelliyor.  Buda baş ağrısı ve sersemleme , Konsantrasyon ve dikkat bozulması gibi kısa sureli etkilerden sonra geriye dönüş olmayan Kan hücrelerinin bozulması, cilt kanseri ve beyin tümörü gibi tehlikeli hastalıklara sebep oluyor.

Ewall kulananlar otobüslerde trende ya da metro da nerde olursa olsun dikkatleri üzerine çekiyor. telefonla birlikte yani telefonu için koyarak konuşuluyor. Estetik modelleri, siyah,kırmızı, mavi ve hatta kahverengi renkleriyle her yaşa uygun aynı zamanda normal ve XL model telefonlara da uyumlular. Sloganı ise çok anlamlı “sadece telefonunuzu değil sağlığınıza da koruyun”.

eWall 17 ülkede satışı yapılan ve dünya da milyonlarca kişinin tercih ettiği bir ürün olmasının yanında kullanımı kolay ve gerçekten radyasyonu engelleyen bir üründür. Hatta bunu kendi kendine ispat da ediyor. Kısaca anlatmak gerekirse bu kılıfın iki cebinden biri radyasyon geçirmeyen gümüş ipliklerle örülmüştür. Bu cebe telefonu yerleştirdiğinizde telefonun çekmediğini görüyoruz ki buda radyasyonu geçirmediğini ispat ediyor. Diğer cep ise normal kumaştan yapılmış yani sinyali geçiriyor ve her zaman ki gibi telefonu taşırken ve konuşurken bu cebte kullanıyoruz. Diğer cep vucut ile telefon arasında duvar görevi yaparak radyasyonu diğer tarafa geçirmiyor.

      

Yapılan son çalışmalara göre eWall kılıfın  %99,98 oranında radyasyonu önlediği görüldü.  ürün için alınan resmi raporları ile üretimine başlandı. Kısa bir sure içerisinde 17 ülkeye ağ kuran şirket büyük bir beğeni topladı. Hem kılıfın estetik tasarımı hem de Radyasyonu önlüyor olması pazarda daha çabuk yayılmasına sebep oldu.

Türkiye’de ağı yöneten şirket yetkililerinden Ahmet Karaca yaptığı açıklamada; Türkiye’de cep telefonu kullanmayan hiç kimse kalmadı. Cep telefonunun zararını da bilmeyen kalmadı. Biz cep telefonunu bırakmanın zor olduğunu gördüğümüzde radyasyonu önlemenin yollarını aramanın daha mantıklı olduğunu düşündük .Arge ekibimizin yaptığı tüm araştırmalar sonucunda tamamen  gümüşten imal edilen ve sonuçta %100 e yakın olarak  radyasyonu önleyen eWall kılıflarının üretim ve dağıtımını Türkiye’de yapmaya karar verdik. Dedi…

Herlin Group Genel Müdürü Hakan okçu ise ; Cep telefonlarına binlerce lira veriyoruz. Zararlarını da biliyoruz. Artık zararlarını önleyen bir ürünün  olmasının ayrıca çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple biz “sadece cep telefonunuzu değil ,Sağlığınızı da koruyun “ slogan ile bu işe girdik. Dolayısıyla her işin başı Sağlık olduğundan sağlığımızı korumak başlıca görevimizdir.Dedi.

İlk baştan beri gayretle çalışan ekibin en önemli kaynağının, şirketin genel müdürü Hakan bey olduğunu söylüyorlar ve ekliyorlar. Hakan bey,telefonu çok fazla kullandığı bir dönemde kulağindan bir operasyon geçirdi. Sonuçta cilt kanser olduğu anlaşılınca işin ciddiyeti de anlaşılmış oldu.İşte bu sebeple bu işin araştırması ile tüm çalışmalar başladı.

Sizde hemen bir eWall edinin “sadece telefonunuzu değil sağlığınızı da koruyun”

“Sadece Telefonunuzu Değil Sağlığınıza da Koruyun” üzerine 2 yorum

  1. evet boyle bir urun olabilir, ama sunusunda bir sikinti var. teknik olarak elektromanyetik dalgalari engelleyen bir telefon cekmez. cunku inyalizasyonu elektromanyetik dalgalar ile saglar.

    Yanıtla
  2. tamam yeterli kadar açıklama yapmışsınız da bir de fiyatını yazarmısınız öneminden sonraki en önemli faktör de o . tamamen gümüşten yapılmış diyorsunuz çok da ucuz bir şey olmasa gerek

    Yanıtla

Yorum yapın