Samsung WEP650 Bluetooth Kulaklık

samsung-Wep650 Şu bluetooth kulaklıkları hep merak etmişimdir zaten.  Bugün elime Samsung Wep 650 modeli bluetooth kulaklık geçti.  TelPa’nın ülkemizde satışa sunduğu Samsung BlueTooth kulaklık paketi içerisinde bir tane şarj aleti, bluetooth kulaklığımız ve yedek kulak tutacağı, kullanma klavuzu (Türkçe var), garanti belgesi çıkıyor.

Elime aldığımda çok hafif olduğunu fark ettim. 60X14X7,5mm ölçülere sahip Samsung Wep650 Bluetooth kulaklık 10 gram ağırlığında.  Dikkatimi çeken en önemli özelliğide 6 saatlik konuşma süresi sunması. Tek bir şarj ile 150 saat bekleme süresine sahipsiniz.

Gelelim ses kalitesine Wep650 ‘yi Nokia N97 telefonum ile senkronize ettim ve birkaç müzik dinledim. Ses kalitesi üzerine hiç konuşmaya gerek bile yokmuş EDR teknolojisi ve Bluetooth 2.0 teknolojisi sayesinde kristal netliğinde mükemmel bir ses kalitesi alabilmektesiniz.

Üst tarafta büyük bir tuş var. Cep telefonunuzun bluetooth’unu açıp eşleşme yaparken Wep650’nin üzerindeki bu tuşa basılı tutuyoruz ve 4 kere mavi ışığın yanıp sönmesini bekliyoruz. İşlem bu kadar basit.  Bu tuş ayrıca son aradığınız telefonu armak yada aramayı sonlandırmak için kullanılıyor.

Yan tarafında ise ses açma kapama tuşları var.  Müzik dinlerken yada telefon konuşması yaparken bu tuşlarla sesi rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.  Ayrıca diğer yanında Universal (Yakında tüm cep telefonu cihazları tek tip şarj aleti kullanacak) USB girişini görmekteyiz. Bu girişe şarj aletimizi bağlayıp şarj ediyoruz.  Şarja taktığımızda cihaz üzerindeki ışık kırmızı yanıyor. Tam şarj olduğunda ise mavi yanarak bize dolduğunu belirtmekte.  Ayrıca cihazın açık olduğunu bu mavi ışığın göz kırpmaları ile anlayabilmekteyiz.

Cihazı telefonunuza tanıtmak için Samsung Wep650 üzerindeki büyük tuşa birkaç saniye basılı tutup mavi ışığın bize 4 kere göz kırpmasını bekliyoruz.  Sonrada Cep telefonumuzun bluetooth menüsüne gelip yeni eşleşmiş cihaz seçiyorsunuz ve Wep650 isimli bulduğu cihazı seçerek eşleştiriyoruz.

Kulaklığımı Nokia N97 telefonumda test ettim. Memnun kaldığımı belirtmek isterim. Sadece kulağımızın arkasına gelen şu beyaz plastik kısmı hoşuma gitmedi sanki hemen kırılacak gibi fakat paketinde yedek bir tane daha olduğunu görmek beni sevindirdi 🙂  Cihaz o kadar hafif ki hissetmiyorsunuz bile hemen alışabilmektesiniz. Ayrıca kulağınıza rahatlıkla oturabilmekte. Sol yada sağ kulak olarak üzerindeki plastiğin yönünü değiştirdiğinizde kullanabilmektesiniz.

“Samsung WEP650 Bluetooth Kulaklık” üzerine 4 yorum

 1. İnceleme için teşekkürler,aynı kulaklıktan kullanıyorum, her şey iyi güzel de o plastik kanca takıp çıkartırken kırıldı dediğiniz gibi kutuda yedek bir tane var o da kırılınca (kaçınılmaz) ne olacak? Böyle bir parçayı sattıklarını da sanmıyorum ve o olmadan da düzgün kullanılamaz. Bence ürünün en büyük hatası ve eksiği, alacak olanlar bu durumuda düşünsünler. Nokia 6300 ve 5530XM ile sorunsuz çalışıyor, bilgisayarda da bluetooth cihazınızın sürücüsünü yükledikten sonra (Windows’un kendi sürücüsü değil) Kontrol Paneli – Sesler ve Ses cihazları kısmından varsayılan aygıtı Bluetooth Audio olarak seçerseniz bilgisayarda da kullanabilirsiniz örneğin: Winamp, Gom Player, Yahoo Messenger vb.

  Saygılar.

  Yanıtla
 2. merhaba ben bunu kullanıyorum ama ben bunu nokıa 6500 uyumluyamıyorum bana yardım edersenız cok sevınırım yorumuma karşilik vermenız yeterlı tşk.

  Yanıtla
 3. arkadaşlar bende wep 650 kulaklık var,kulağa takılan plastik kanca kullanımdan dolayı kırıldı yedeğinide bizim ufaklık kırdı , kanca olmadan kullanımı zor,bu kancaların satıldığı yer varmı bununla ilgili yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tkş ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın