Sanal Dünya Acronis Güvencesinde

Popüler yedekleme ve kurtarma çözümü Acronis’in VMware platformu için olan çözümü Acronis vmProtect 7, vCenter entegrasyonu, VM eşlemesi ve Exchange desteği gibi pek çok gelişmiş özelliği ile dikkat çekiyor.

Fiziksel, sanal ve bulut ortamları için data güvenliği ve kurtarma çözümleri sunan lider kuruluş Acronis, VMware platformuna yönelik çözümü olan vmProtect 7’yi duyurdu. vmProtect 7, yeni yönetimsel yetenekler, VM eşleme ve Exchange desteği gibi VMware vSphere sunucularının yedekleme ve kurtarma işlemlerini hızlandıran yeni özellikleri ile sistem yöneticilerinin hayatını kolaylaştırıyor.

Artık yavaş yavaş buluta yöneliyoruz…

Web tabanlı sezgisel arayüzünün yanı sıra Acronis vmProtect 7, yöneticilerin tek konsoldan tüm süreçleri kontrol edebilmesi amacıyla VMware vCenter ile entegre edildi. Yeni sürüm çökme ve geri dönme durumlarına yönelik gelişmiş eşleme (replication) özelliklerine sahip ve bir sanal makineyi yedekler üzerinden çalıştırmak bile mümkün. Tüm sunucunun çökmesi gibi durumlarda ise BMR (bare metal recovery) özelliği ile sunucuyu farklı fiziksel özelliklere sahip bir cihaz üzerinden yeniden çalışmaya imkan tanıyor. Bu da sunucunun kapalı olduğu süreyi (downtime) dramatik şekilde azaltıyor. vmProtect 7 ile gelen Microsoft Exchange nesneleri desteği sayesinde de yedeklerde bir e-posta veya kayıp iletişim bilgisi aramak için ayrı bir Microsoft Exchange yedeği almayı ortadan kaldırıyor.

Global çapta yapılan araştırmalarda kurumların sanal sunucularının yedeklemelerine, fiziksel sunucular kadar önem vermediklerinin görüldüğünü belirten Acronis Türkiye Distribütörü Genel Müdürü Cüney Kavi,

“bazı sistem yöneticilerine göre yedekleme ve kurtarma, hala olması gerektiğinden daha karmaşık ve zor. Acronic vmProtect 7 ile sunduğumuz sezgisel ve hızlı süreçler sayesinde sanal sunucu yöneticilerinin işlerini kolaylaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Yorum yapın