SanDisk 32GB Extreme Pro SDHC UHS-1

Sporla ilgili birisiniz veya foto muhabiri ya da vahşi yaşam ortamındasınız. Parmağınız deklanşörde, duyularınız tetikte, umulmazı umuyorsunuz ve sonunda beklenen an gerçek oluyor. Hayatınızda sadece bir defa karşınıza çıkacak fotoğraf karesi için parmağınızı deklanşöre basılı tutuyorsunuz. İlk birkaç karede sorun yok; fakat sonrasında atış hızının yavaşlaması fotoğraf makinenizi kilitliyor.

Modern teknolojiden yararlanmaya ve HD kalitesinde film çekmeye karar veriyorsunuz. Çekmeye başladıktan br süre sonra kayıt duruyor. Bu an size tanıdık geliyor mu? İşte tam da bu sırada sahneye SanDisk çıkıyor…

Sahneye profesyonel fotoğrafçılık alanında kaderinizi belirleyecek olan SanDisk Extreme PRO SDHC UHS-1 kart çıkıyor. Fotoğraf makinesi kullanımı konusunda bir guru olabilirsiniz ancak eğer kameranız, hafıza kartını deklanşörünüz kadar hızlı yazamıyorsa hiçbir yere varamadınız demektir.

Fakat bekleyin, dosyaların ilk olarak ara belleğe gönderildiğini, daha sonra bellekten kartınızın alış hızına bağlı olarak hafıza kartına gönderildiğini söylüyorsunuz. Doğru. Ancak, ara belleğin de yüksek mega pikselli kamera ve HD video kullanılması durumunda çabuk dolabilecek bir kapasitesinin olduğunu unutmamak lazım. Sizin aslında ihtiyaç duyduğunuz sizin kadar hızlı olabilecek kapasiteye sahip bir hafıza kartı. Ve bu kart: SanDisk Extreme Pro SDHC UHS-1.

8, 16 ve 32 GB olmak üzere farklı kapasite seçenekleri bulunan SanDisk Extreme Pro SDHC UHS-1 özellikle D-SLR ve HD kaydedici kameralar için tasarlandı. Kart aynı zamanda, SanDisk’in 45 MB/sn okuma/yazdırma hızına sahip yeni Power Core Controller teknolojisini kullanıyor. İçinde bulunan Hata Düzeltme Kodu (Error Correction Code (ECC)) cihazın genel performansını geliştiriyor ve kartın güvenilirliğini arttırıyor. Isıya, suya, şoka ve x-ray cihazlarına dayanıklı olan bu kartların ayrıca sınırlı kapsamda ömür boyu garantisi bulunuyor. (Ancak bazı bölgeler ömür boyu garantiyi kabul etmiyor ve 30 senelik garanti sunuyor.)

Hız yarışçıları için 1 MB, 1-milyon bayt anlamına geliyor. X’in 150 KB/sn olduğu yerde 45MB/sn 300X’e eşit oluyor. Bahsedilen hız, SanDisk’in kendi testiyle saptanmış olup kart hızı ana cihaza (fotoğraf makinesi veya kaydedici kameraya) göre daha düşük olabilir. Kendinize bu karttan bir tane edinmeden önce makinenizin hızlı yazma özelliğine sahip olup olmadığından emin olmalısınız.
SanDisk, Extreme Pro SDHC UHS-1 card alan herkese 1 yıl süreyle geçerli olan ve kolayca indirilebilen RescuePRO yazılım hakkı sunuyor.

SanDisk Extreme Pro SDHC UHS-1 kartları Türkiye’nin seçkin tüketici zincir mağazalarında bulabilirsiniz.

“SanDisk 32GB Extreme Pro SDHC UHS-1” üzerine 2 yorum

  1. Çok cahilce bir yazı bence… Öyle ki teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin eğer makinenin output datası yavaş çıktı veriyorsa hiç bir anlamı yok bu yapılanların.

    Kendi Nikon D90’ımdan biliyorum bu kartlar bir işe yaramıyor. İsteyenler http://dpreview.com ‘ daki konuyla ilgili tartışmaları okusun.

    Yanıtla

Yorum yapın