Seagate’in 4TB Kapasiteli Yeni Ürünü Geliyor…

Seagate_Video_3_5_HDDBasın Bülteni – Seagate’in 4TB kapasiteye sahip yeni depolama ürünü 3.5 HDD ile kesintisiz 20 gün HD  kalitede video depolanabiliyor. Dünyanın en büyük veri depolama çözümleri üreticilerinden biri olan Seagate, video depolamaya yönelik yeni ürünü Video 3.5 HDD’yi pazara sunmaya hazırlanıyor.

Yeni Seagate 3,5 inç HDD, 4 TB’lık kapasitesiyle alanında bir ilk olarak, 480 saate kadar HD video içeriği depolayabiliyor.

 

Alanındaki cihazlar ile kıyaslandığında en yüksek güvenirliğe sahip olan Video 3.5 HDD, güç tüketimi konusunda da oldukça cimri hareket ediyor. Videonun en önemli bileşenleri olan görüntü ve ses kalitesinde de hassas davranan cihaz, görüntüyü ve akustiği en iyi performans ile sunuyor.

Video 3.5 HDD’nin en uygun kullanım alanlarının arasında, dijital video kayıt cihazları, medya sunucuları ve merkezleri, HCPC (Ev sineması bilgisayarları ve sunucuları), Kablolu TV, uydu TV ve IPTV set-upları yer alıyor.

Aynı Anda 16 HD Yayın Akışı…

Video kaydı ve düzenlemesi için kurulan set-up’lar ile sorunsuz çalışabilmek adına 75°C’ye kadar çalışma sıcaklığına dayanıklı olan Video 3.5 HDD, DVR (Dijital Video Kaydı) piyasasının en büyük ihtiyacı olan 7 gün 24 saat çalışabilme talebini de karşılıyor. Bu süreçte eş zamanlı olarak 16 HD yayının akışını güvenilir bir şekilde sağlayabiliyor.

Yüzde 70 Geri Dönüştürülebilir…

Video 3.5 HDD, tüm bu özelliklerinin yanında çevreye özen gösteren bir yapıya sahip. Cihazın %50’si geri dönüştürülmüş malzemeden oluşurken, son halinin %70’i geri dönüştürülebilir durumda karşımıza geliyor.

“Seagate’in 4TB Kapasiteli Yeni Ürünü Geliyor…” üzerine bir yorum

  1. Kesintisiz 20 gün HD kalitesinde video depolayabilmek! Bu cümle aslında olağanüstü bir derinlik sunuyor. 8088 CPU taşıyan hardisksiz Commodore PC-10 dönemlerinden bugünlere gelenler bunun farkındadırlar.

    Yanıtla

Yorum yapın