SeninBankan Şubesiz Bankacılık

Son zamanlarda şubesiz bankacılık kavramı giderek popüler olmaya başladı. Şuan şubesiz bankacılık konusunda çok fazla bir seçeneğimiz yok ancak, bizleri şube yerine Online dünyada işlem yapmaya iten tüm girişimlerin desteklenmesi taraftarıyım.

Şubesiz bankacılık Türkiye’de yeni yeni uygulanmaya başlayan bir sistem. Geleneksel bankacılık hizmetleri, bildiğiniz gibi şube bağımlılığı ile devam ediyor. Ancak şubesiz bankacılıkta bu bağımlılığımız biraz da olsa özgür bir hale getiriliyor.

Mobil Şube, İnternet Şube ya da ATM gibi çözümler var; ancak temelde bunları kullanabilmek için yolunuz şubeden geçmek zorunda!

Şube’ye gidip hesap açtırmadan bu işlemleri yapamazsınız. Sadece hesap açmakta yetmiyor. Sanal bankacılık uygulamalarını da aktif etmek zorunda kalıyoruz.

Şubesiz bankacılığı deneyimlemek gerçekten de birçok kişinin fikirlerini değiştiriyor. Bu deneyimi yaşamanızı isterim.

EnPara, Nuvo, CepteTEB ve SeninBankan; şu an ülkemizde bu alanda hizmet veren en büyük oyuncular arasında geliyor. Bugün sizlere SeninBankan’dan bahsetmek istiyorum.

SeninBankan’ın arkasında Kuveyt Türk bulunuyor. İşlem masrafları konusunda ise takdir ettiğim bankalar arasında geliyor.

Bilmeyenler için hatırlatayım;

[mavi]Kuveyt Türk yıllardır bireysel bankacılık hizmetlerinden masraf almıyor ve ileride de almayacağının garantisini veriyor[/mavi]

SeninBankan, özellikle yeni nesil tasarım trendleriyle çizilmiş İnternet sayfası ile göz dolduruyor. Hızlıca ürünlerini inceledim, detaylı bilgi ve sıkça sorulan sorular bölümünde ürünle ilgili aklıma gelen muhtemel sorulara yanıt buldum.

[sari]Aklımdaki soru işaretlerini tamamen giderdikten sonra “HemenBaşvur”’ bağlantısını tıklayarak hesap başvurusunu üç adımda gerçekleştirdim.[/sari]

Merak edenler için sürecin daha sonra nasıl ilerlediğine kısaca değinmek gerekiyor. Hesap başvurusunu takiben SeninBankan müşteri temsilcisi sizi arıyor ve belgeleriniz / kartınız gibi gerekli evrakların nasıl ulaştırılacağı hakkında bilgi veriyor.

Bu konuşmadan kısa bir süre sonra evraklarınızı size ulaştıracak olan özel kurye ekibi sizinle iletişim kuruyor ve ne zaman, nerede buluşacağınız konusunda sizden randevu alıyor.

Belirttiğiniz adres ve zamanda hizmet yetkilisi sizi ziyaret ederek; gerekli belgeler için sizden imza alıyor ve kartınızı teslim ediyor. Kartınızı aldıktan sonra 4440123’ü arayaraktan İnternet Şube şifrenizi alıyorsunuz ve şubesiz bankacılığa tamamen adım atıyorsunuz.

Bu arada hemen belirteyim hesap başvurusunu yaptıktan hemen sonra (yani hizmet ekibiyle görüşmeden önce) hesabınıza para gönderebiliyorsunuz; ancak güvenlik kriterlerinden ötürü para çıkışı yapamıyorsunuz.

SeninBankan’daki hesap açılış sürecim yaklaşık 5 günde tamamlanıyor. Bazı arkadaşlarımda bu süre daha kısa sürmüş, bazılarında ise biraz daha uzun; ama ortalama 7-8 günde işlemlerinizin tümünün tamamlanacağı belirtiliyor. (Kargo süresi, imza evrak süreleri vs…)

SeninBankan’da şu anda sadece hesap başvurusu yapabiliyorsunuz. Ancak sitede yer alan bilgilere göre önümüzdeki günlerde İhtiyaç Kart / Sale Plus Kredi Kartı’na ve en önemlisi de araç / konut finansmanına, (ki bu hizmeti sunacaklarını duyuran ilk dijital şubesiz bankacılık platformu oldular) da başvuru yapabileceksiniz.

Ben özellikle Kuveyt Türk’ün müşteri memnuniyeti, masrafsız bankacılık anlayışı ve Senin Bankan’ın dinamik ve genç kimliğinden dolayı tercih ettim. Deneyimim de bu konularda onlara olan güvenimi boşa çıkarmadı.

Umarım sizlerin de ilgisini çekecektir.

“SeninBankan Şubesiz Bankacılık” üzerine bir yorum

  1. Sizinde yazdığınız gibi şubesiz bankacılık alanında alternatifler artmaya başlıyor ve hepsinin temel özelliği şubesiz, masrafsız kolay yeni nesil bir bankacılık sunması. Ama tercihleri etkileyecek şeyler bunun ötesinde nakit kart ile sunabildiğiniz kampanyalar oluyor. Enpara bu konuda açık ara önde bence her ay kullandığım spotify’dan zaman zaman kullandığımız google/steam hesaplarına kadar herşeyde bana ödediğimin yarısını geri ödüyorlar yani herşey %50 olmuş oluyor. Bu da her ay ciddi bir miktar kara geçiyorum demek. Umarım hepsi bu tür kampanyalara el atarda bizde müşteri olarak daha çok kara geçeriz 🙂 Ayrıca bu tür girişimlerin atm bağımsız olması lazım yine enparada ayda 2 kez istediğin atmden ücretsiz para çekme ama para yatırma bakiye gibi herşey herzaman ücretsiz olmalı bence…

    Yanıtla

Yorum yapın