Siber Suçlular Akıllı Telefonların Peşinde

Norton-Mobile-ArayuzNorton by Symantec, mobil cihazlar için lider çözümü Norton Mobile Security’nin son versiyonunu pazara sundu. Norton Mobile Security’nin bu yeni versiyonu, iOS işletim sistemi ile çalışan cihazlar da dahil olmak üzere kullanıcıların mobil ihtiyaçları için güçlü bir koruma sağlamasının yanı sıra, kişi listesi için etkin yedekleme özelliği ve gelişmiş kullanıcı deneyimi sunuyor.

Dünya genelindeki her üç mobil cihaz kullanıcısından biri cihazlarının çalındığını ya da kaybolduğunu söylüyor.

Mobil telefonlar bugün artık kullanıcılar için hayatlarının ayrılmaz bir parçası, üstelik dünya genelindeki mobil telefon kullanıcılarının verdiği bilgilere göre, yetişkin kullanıcıların üçte ikisi intenet erişimlerini bir mobil cihaz üzerinden sağlıyor. Bununla birlikte, her üç mobil cihaz kullanıcısından biri, çaldırdıkları ya da kaybettikleri mobil cihazlar nedeniyle kritik bilgilerinin riske girdiğini belirtiyor .

Norton Mobile Security, kullanıcıların, mobil cihazlarını güvende tutmalarını ve kaybolan ya da çalınan cihazlarındaki bilgilerini geri almalarını sağlıyor. Diğer yandan, tanınmayan kişilerin mobil cihazlarda saklı tutulan bilgilere erişimlerini engelliyor.

Norton Türkiye Satış Müdürü İlkay Tümörter şu sözlerle durumu özetliyor…

“Şu bir gerçek ki kullanıcılar, arkadaşlarıyla iletişim kurmaktan tutun da içtikleri kahvenin tutarını ödemeye kadar birçok şey için mobil cihazlarını kullanıyor. Mobil cihazlar, kullanıcıların günlük hayatlarında her geçen gün daha fazla yer tutuyor”

“Telefonlarımız bugün artık sadece bir telefon işlevi görmüyor. Aslında telefonlarımızla birlikte cüzdanımızı, kimlik kartımızı, adres defterimizi ve hatta sevdiklerimizin fotoğraflarını da yanımızda taşıyoruz. Bu nedenle, telefonlarımızı kaybettiğimiz ve çaldırdığımız durumlarda, kritik bilgilerimizi de büyük tehlikeye atmış oluyoruz. Norton Mobile Security’nin son versiyonu sayesinde, hangi mobil cihazı seçmiş olursanız olun kendinizi mobil tehditlere karşı her zaman güvende hissedeceksiniz.”

Norton-Mobile-GirisNorton Mobile Security yeni ve gelişmiş özellikler sunuyor:

  • Birden Fazla Cihaz, Birden Fazla Platform Desteği: iphone ve ipad’lerin yanı sıra, Android tabanlı akıllı telefonlar da dahil olmak üzere kullanıcılara her türlü mobil cihaz için güçlü koruma sağlıyor.
  • Kişi Listesi Yedeklemesi ve Geri Yükleme: Kaybolma ya da silinme durumlarında kullanıcıların, Android ve iOS tabanlı cihazlarında bulunan kişi listesini kolayca geri yüklemelerini sağlıyor. Kişi listesi için cihazlar arası geri yükleme özelliği de sunuyor.
  • Web-Tabanlı Yönetim: Kullanıcıların, web üzerindeki güvenli bir noktadan mobil cihazlarının güvenliğini kolayca ve en basit şekilde kontrol etmelerine olanak veriyor.
  • “Çığlık” Alarmı: Kullanıcıların kaybettikleri Android tabanlı mobil cihazlarını hızlıca bulmalarını sağlayan sesli alarm özelliği sunuyor.
  • Uzaktan Kontrol: Kullanıcıların kayıp ya da çalınan cihazlarının yerini, bir harita üzerinden kolayca tespit etmelerini sağlıyor.

Norton Mobil Security, Norton online store (http://tr.norton.com/norton-mobile-security/) ya da Google Play gibi çeşitli satış noktaları üzerinden 53.99 TL MSRP (Üretici Firma Tarafından Önerilen Satış Fiyatı) fiyatı ile kullanıcıların erişimine sunulmaktadır.

Geçerli bir ürün aboneliği bulunan Norton kullanıcıları, abone hizmet modeli üzerinden en son ürün güncellemelerini elde edebilirler. Daha fazla bilgi için Norton Güncelleme Merkezi’ni http://updatecenter.norton.com ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın