Şirket içi mesajlaşma Wildfire ve Pandom bağlantısı

Merhaba arkadaşlar daha önceki şu yazımda sizlere wildfire ‘den bahsetmiştim. Şimdi ise wildfire ile kullanıcı hesabı açmak ve wildfire ile pandom bağlantısından bahsedeceğim.

Öncelikle ;

Wildfire Kullanıcı Hesabı açmak :

http://127.0.0.1:9090 adresine giriyoruz. Admin ve şifremizi yazdıktan sonra yukarıdaki menülerden USER / GROUPS seçeneğinitıklıyoruz.Karşımıza sol menüde Create User seçeneğini tıklıyoruz.

USERNAME : Deneme

NAME : Deneme Hesabı

EMAIL : [email protected]

PASSWORD : Şifreniz

wildfire.jpgwildfire2.jpg

Kolonlarımızı doldurduktan sonra CREATE USER butonuna basıyoruz.
Kullanıcımız sistemde oluştu. Şimdi pandom ayarlarına sıra geldi. Pandom programımızı açıyoruz ve USER oluştururken kullandığımız e-mail adresi ve şifre ile giriş yapacağız. Fakat PANDOM bağlanmayacaktır. Bağlanabilmesi için serverimizin ip adresini ve servere bağlantı sağlayacağımız port numarasını girmemiz gerekmektedir.

wildfire3.jpg

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi CONNECTION SETTINGS bölümüne gelip yukarıya server’imizin ip adresini giriyoruz. Benim server’imin ip adresi

192.168.2.100 port numarasına ise standart olarak 5222 giriyoruz.

OK yapıp GİRİŞ dediğimiz zaman pandom sisteme login olacaktır…

Hadikolay gelsin sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışırım .

NOT : Eğer Server’inizde bir firewall kullanmaktaysanız mutlaka pandom bağlantısı için Firewall’ınızdan servere giriş yetkisi vermeniz gerekecektir.

Eğer ki 2 farklı şirketi birleştirip internet üzerinden bir sohbet ağı kuracaksanız ADSL modeminiz üzerinden NAT eklemeniz gerekecektir.

“Şirket içi mesajlaşma Wildfire ve Pandom bağlantısı” üzerine 8 yorum

 1. ARKADAŞLAR BEN BİZİM ŞİRKETE KURDUM ŞUAN 15 KULLANICILI TAM ANLAMAIYLA SÜPER BİR PROGRAM İSTEDİĞİNİZ GİBİ YAZIŞIN DOSYA TRANSFER EDİN HARİKA BİR ŞEY YANİ.
  EMEĞİ GEÇEN TÜM DOSTLARA TEŞEKKÜR EDERİM

  Yanıtla
 2. Kurulumu tamamladım giriş yapabiliyorum fakat başka yerdeki ağımdan olmayan bir bilgisayardan giriş yapılamıyor bunun için bi ayar varmı ?

  Yanıtla
  • Bunun için yerel değil de genel bir hesap almanız lazım. @pigdin.com gibi bu servisi destekleyen bir sağlayıcıdan hesap alırsanız dışarıdaki ağ da dahil olacaktır.

   Yanıtla
 3. merhaba. kurulumlar tamam fakat windows server 2003 r2 de firewall ve izin ayarları nasıl yapılıyor onu anlatırmısınız (isa server değil)

  Yanıtla
 4. Merhabalar

  Pandion ile login oluyorum kişiler ekleniyor ama pandiondan çıkış yaptığımda eklediğim kişiler siliniyor. ve yeniden ekleyemiyorum admin panelinden her bir kullanıcının eklediği kişileri tek tek kaldırmam gerekiyor ki yeniden ekleyebilsinler. Her defasında bu işlemi yapmak zorunda kalıyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın