Şirketler isimsiz kahramanlarını arıyor

İnovatif fikirlerle, şirketleri aynı platformda buluşturmak için geliştirilen www.acikinovasyon.com yayın hayatına başladı. Şirketlerin inovasyon ihtiyaçlarını belirttikleri sitede, inovatif fikir sahibi herkes yer alabiliyor. Yenilikçi görüş ve önerilerinin ödüllendirildiği sitede sokaktaki vatandaş da fikrini şirketlere kolaylıkla ulaştırabilecek.

Üniversite son sınıfta yaptıkları bir projeden ilham alan dört genç girişimcinin, Sanayi Bakanlığı tarafından teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini desteklemek amacıyla verilen Tekno Girişim Sermaye Desteği ve kendi özgün çabalarıyla hayata geçirdiği www.acikinovasyon.com yayın hayatına başladı. Sokaktaki vatandaşın da bir şirket için değerli görüş ve önerilerini paylaşabildiği sitede, şirketlerin ihtiyaçlarına inovatif fikir önerenler de ödüllendiriliyor.

www.acikinovasyon.com ile şirket dışına taşan inovasyon çalışmaları, müşterilerle birlikte farklı kurum ve bireyleri şirketlerin yaratıcılık sürecine dâhil edilerek, yepyeni fikir, ürün ve hizmetlerin ortaya çıkmasını sağlıyor. Son dönemin vazgeçilmezleri arasına giren sosyal ağlara benzer özelliklerle donatılan Acikinovasyon.com, üyelerin kendi yenilikçi ağını oluşturma, arkadaşlarının inovasyon çalışmalarını takip etme, inovasyon ile ilgili haberlerin yanı sıra, Türkiye’de inovasyonun önemini ortaya koyan röportajları barındırıyor.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

Yenilikçi fikir arayan şirketler talep ettikleri inovasyon çağrısını Fikir Çağrıları, Proje Çağrıları ve Ortak Akıl Çağrıları altında www.acikinovasyon.com adresine gönderiyor. Yayınlanan inovasyon çağrıları bireysel üyelere sunulup, bireysel üyelerin inovatif fikirler ve projeler üretmesi bekleniyor. En iyi projeler puanlar ve yorumlarla değerlendirilerek şirketlere ulaşıyor. Dereceye giren en iyi projeler değerlendirilerek, en iyi fikirler ödüllendiriliyor.

Acikinovasyon.com ile bireylerin ürün ve hizmetlerle ilgili gözlemlerinin, problem çözme becerileri ve fikirleriyle değere dönüşeceğini belirten Açıkinovasyon Genel Müdürü Yakup Sezer, “Geliştirdiğimiz inovasyon platformunda en temelde, iş dünyasına yönelik çözümler geliştirileceği için sokaktaki herhangi bir kişi bile bir şirket için çok değerli görüş ya da izlenimlerini aktarabilir. İş dünyasından akademisyenlere, serbest meslek sahiplerinden üniversite öğrencilerine kadar geniş bir kitleye hitap eden www.acikinovasyon.com’da şirketlerin belirledikleri yenilikçi ihtiyaçlara yaratıcı fikirler geliştirenler, nakdi ya da gayri nakdi ödüller kazanacak” dedi.

TÜRKİYE’NİN İNOVASYON MERKEZİ

Projenin yayın hayatına açılır açılmaz, kişi ve kurumlar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Sezer, “Kısa sürede binin üzerinde üyeye ulaştık. Aynı ilgiyi sektör tarafında da görmeye başladık. Ekonomiye yön veren yerli yabancı 23 şirkete sitemizde ev sahipliği yapıyoruz. Yenilikçi ve kolay arayüzü sayesinde herkesin kolayca kullanabileceği www.acikinovasyon.com’un orijinal ve yenilikçi fikirlere sahip olan kişi ve kurumlarla, Türkiye’nin inovasyon merkezi olmasını hedefliyoruz” dedi.

http://www.acikinovasyon.com

“Şirketler isimsiz kahramanlarını arıyor” üzerine 6 yorum

 1. Merhaba;
  Büyük firmalar fikir arıyorlar ama aradıkları güzel fikri seçerek beğeniyorlar, karşılığında verdikleri ödüller çok küçük. Her fikrin bedeli bir tutulamaz.
  Biraz fikir sömürüsü gibi geliyor bana.

  Yanıtla
 2. Benimde bir fikrim var milyonlar alacağın biir fikir ama benim ne ugrasagim zamnim var nede yapabilecek maddi durumum bunu satmak istiyorum acıl para lazım

  Yanıtla
 3. selam beyler iş adamları imkanım yok param yok sadece çıraktan yetişme 44 yıllık makina kültürü sahibi bireyim bayburtta yaşıyorum bana torna freze yani atelye ortamı birazda malzeme elektirik giderleri ve atelye masrafını karşılayacak ve 18 ay sabır edecek ve ALLAH c.c.yolunu bilecek insan oglu insan olacak iş adamı lazım ödülü efendimiz derki bilim yolunda atılan her adıma bir bedir savaşı şehidi sevabı yazılır.cenabı ALLAH nasip ederse yapacagın masrafı sadece bir makinadan geri alırsın.hayır her insana nasip olmaz kazancında hille olan ilgilenmesin nokta kadar menfeata virgül kadar eyilenler ilgilenmesin sadece rabbime kalbi ile gidenler ilgilensin selamınaleyküm

  Yanıtla
 4. Ben fikir yorum ve slogan veririm. Ama beni anlamazsınız. Zaten anlasanız bana ihtiyacıcınız olmaz. Kendime faydam yok ama başkasına hep faydam olmuştur. Tek istediğim takdir edilmek. Dünyayıda kurtarsam kurtardım. Ama takdir edilmem. Öyle bir bilgi ve öneri veririm ki ama formülü ve sonucu tam anlamadan tamam tamam anladık deyip hucum ederseniz olmaz. Öyleyse, benim için en önemli şey. Ürünün ambalajıdır. Sonra lezzet kalitesi. En son fiyatı. Bu çok zor deyil. Ancak bunu genel olarak hiç bir firma yapamıyor. Yapamazda dünyanın en kolay şeyi. Ama zor geliyor. Şu anda bu yazıyı okuyunlar ben olmadan hiçbir zaman bunu yapamazsınız. Öyleyse yapın.

  Yanıtla

Yorum yapın