Skype’den Yalan Makinası Olur mu ?

kishkish.jpg Skype den yalan makinası olmaz demeyin oluyor. Skype programınıza ekleyeceğiniz küçük bir yazılım yani eklentiyle SKYPE programından kiminle konuşuyorsanız onun Yalan söyleyip söylemediğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz.

Evet yanlış duymadınız SKYPE den bir arkadaşınızla konuşuyorsunuz ve onun yalan söyleyip söylemediğini rahatlıkla anlayabiliyorsunuz. Şuan için prototip konumundaki bu programın adı “KishKish Lie Detector” İnternet üzerinden 350.000 kişinin download ettiği bu küçük eklenti. Ses titreşimlerinden karşı tarafta konuşanın yalan söyleyip söylemediğini size gösteriyor. Programı henüz test edemedim. Birkaç güne kadar test edip sizlerle sonuçları paylaşacağım.

ÜRETİCİ : http://www.kishkish.com/

İNDİRMEK İÇİN: http://www.kishkish.com/downloads.php

“Skype’den Yalan Makinası Olur mu ?” üzerine 3 yorum

 1. bu konuda araştırma yapıyorum ülkemizde bu konuda hizmet verebilecek bir yer varmı bilgilendiriseniz cok sevinirim saygılarımla

  Yanıtla
 2. Bir araştırma yaptım ve buldum. Türkiyede bu tip araştırma geliştirme ve sorgulama birimleride var. Bunlardan biriside NPİİSTANBUL Nöropskiyatri http://www.npistanbul.com/tr-schuhfried.php adresinden de bilgiye ulaşabilirsiniz.
  MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)

  16 yaş ve üstü bireylere uygulanır. Testin özelliği kişinin kendini değerlendirmesidir. Ancak ön yargılı bir değerlendirmeden uzaklaşmak amacıyla testin içine L(yalan), F(Geçerlilik) ve K(Test yanıtlamadaki savunucu tutum) skalası konmuştur. Ayrıca testin 10 klinik alt testi vardır. Bunlar;

  – Hipokondri (Hs)

  – Depresyon (D)

  – Histeri (Hy)

  – Psikopatik Sapma (Pd)

  – Maskulinite-Feminite (Mf)

  – Paranoya (Pa)

  – Psikasteni (Pt)

  – Skizofreni (Sc)

  – Hipomani (Ma)

  – Sosyal İçe Dönüklük (Si)

  Envanterin uygulanması için değil, ancak açılması ve puanların yorumlanması için deneyimli ve test konusunda eğitim görmüş tecrübeli bir psikoloğun testi açması gerekmektedir.

  http://www.npistanbul.com

  Yanıtla

Yorum yapın