SOMEDYA ile Herhangi Bir Ticari Bağım veya İş İlişkim Yoktur!

İnsanların ağzında laf durmuyor arkadaş, hadi geçtim laf durmamasını iftira diz boyu, almış başını gidiyor…

Üniversitelerde ve özel sektörde konuşmacı olarak yer aldığım ders ve birçok konferansta sosyal medya, sosyal medyada güvenlik riskleri, sosyal medya takibi, analiz ve raporlama gibi konuları da sık sık anlatmaya çalıştım. Öyle üç beş değil, otuzdan fazla üniversiteye gittim, anlattım, anlatmaya da devam ediyorum…

Kullandığım takip, raporlama veya benzeri araçları da iyice deneyimledikten sonra sunumlarıma dahil ederim. Doğru olanı da bu değil mi?

Radian6, Alterian SM2 ve Somedya’ya kadar birçok yazılımı da ince detaylarına kadar inceledim, kullandım. Özellikle de ülkemizden çıkan girişimlere öncelik vermek istedim. Birçoğunun çok güzel özellikleri olduğu gibi farklılaştıkları noktalarını biliyorum.

Bu sebeple takip yazılımları hakkında birçok bilgiyi okuyorum ve deneyimlemeye çalışıyorum… Birçok kez DEMO hesap için iletişime de geçtim. Kimisi cevap vermedi, kimisi reddetti, kimisi onayladı. Velhasıl kelam son 7 yıl boyunca da birçok yerli ve global markaya hizmet verirken, kullandıkları yerli / yabancı ürünleri deneyimleme fırsatı da elde ettim.

Ülkemizden çıkan girişimlerden biri olan Somedya’yı ve kullandığım diğer yazılımları da birçok müşterime tavsiye ettim. Tavsiye ettiğim gibi sunumlarımda ekran görüntülerine yer vererek anlatmaya çalıştım.

Ancak hiçbir zaman Somedya şirketi ile ortaklığım olmadı!

Son dönemde ise bir dedikodu almış başını gidiyor… Neymiş efendim ben SOMEDYA’nın ortağıymışım… Yuh dedim arkadaş, insanları o cu bu cu yapmakta üstümüze yok!

Velhasıl kelam Somedya’ya ortak olduğumu uyduran lavuk artık kimse… Bu dedikoduyu birçok firmaya ulaştırmış.

Emin ol, çok sövdüm. Belki ortaya çıkarsın diye? Amma ve lakin çıkmadın, şimdi de herkesin içinde sövüyorum hele bir söyle bakayım neden uydurdun bu dangalakça dedikoduyu? Ne işine yarayacak arkadaş bu dedikodu? Zorun nedir?

Neyse bilinsin istedim, içimde kalacağına blogda kalsın… Aklınızda bulunsun böyle bir dedikoduda denk gelirseniz blog yazım burda… Somedya ile bir ortaklığım yok ve son bir yıldır da müşterisi değilim. Hizmeti kullandım, tavsiye ettim. Buradan bir ortaklığım olduğu anlamı da çıkmaz. Somedya olduğu gibi Radian6’in de bol bol reklamını yaptım. Şimdi bu beni Radian6’in ortağı mı yapar?

Blogumda birçok uygulamanın ve yazılımın da reklamını yapıyorum. Bu ortağı olduğum manasına gelmez…

Yorum yapın