Somedya Yeni Versiyonu ile Yayında

SomedyaSosyal medya takibinde kullandığım Somedya, geçtiğimiz gün itibari ile yeni versiyonuna Taksim’de yapılan bir etkinlikle geçiş yaptı. Somedya’nın yaptığı lansman partisinde, Somedya’nın yeni arayüzü tanıtılarak bizlere sunuldu.

Lansmanda en çok dikkati çeken ise, yeni arayüzünün yanı sıra, Avrupa ve ABD pazarına giriş yaptıklarının açıklanması oldu.

Somedya V2 ile artık 12 dilde hizmet verecek. Aynı zamanda logosundan tutun da grafik raporlarına kadar hemen hemen her noktada Somedya’da değişiklikler yapılmış. Somedya’nın yeni sürümü V2 ile, çok daha kolay bir kullanıma sahip oluyoruz. Ayrıca daha gelişmiş bir grafik raporlama sistemi bizi karşılıyor.

Yönetim paneli üzerinde markalara ve açmış olduğumuz profillere ulaşmak daha kolay bir hale geldi. Aynı zamanda etiketlerimiz, kategorilerimiz ve duygu bölümleri daha da geliştirilerek bizlere sunuldu.

Somedya’nın yeni sürümündeki diğer bir dikkat çeken bölüm ise, artık Somedya kullanıcılarınıza yönetici yetkileri ve izinler belirleyebilmemiz oldu. Kısacası ekibinizi istediğiniz gibi yetkilendirebiliyorsunuz.

somedya_users

 

Sol menü üzerinde artık tüm işlevlerimiz ulaşabiliyoruz. Yeni arayüz panelinde sol bölümde, markamız için açmış olduğumuz tüm profiller listeleniyor. Bu profiller listelenirken de, artış ve azalış bilgilerini data özetlerini de görmemiz mümkün hale getirilmiş.

Somedya’nın yeni versiyonunda veri işleme ekranları da değişti. Bu ekranlarda daha hızlı ve daha kolay bir şekilde data işleyebiliyoruz.  Bunun yanı sıra data işleme ekranlarında markanızın hesaplarından gelen Twitter sonuçlarını ReTweet, Favori  yapabildiğimizi de söylemek istiyorum. Kısacası gelen dataları marka hesabı ile birlikte yönetebiliyor hatta marka hesabı ile cevap verebiliyoruz.

Yardım sayfaları da yeni gelen özelliklerinden bir tanesi, artık hangi bölüm ne işe yarıyor? Nasıl yapabilirim? Bu nedir? Gibi sorularınıza panel üzerinden cevap bulabilmeniz mümkün!

somedya_data   somedya_etiket   somedya_data2

Sonuç olarak, birçok noktada yeniliklere ve gelişmelere imza atan, Somedya v2.0 sürümü ile karşımıza geldi. Sürekli olarak kullandığım ve müşterilerime tavsiye ettiğim, sosyal medya monitoring yazılımı Somedya, daha aktif, daha yenilikçi ve daha kolay bir arayüze sahip oldu!

Alt yapının tamamen değiştiğini görüyoruz. Geliştirilen yeni sistemde 400bin keyword arama kapasitesine sahip oldu.

Uzun zamandır merakla beklediğimiz yeni panelimiz de şuan aktif durumda! Analizler ve raporlar için Somedya’nın yeni sürümüne bir göz atın derim!

Somedya hakkında merak ettikleriniz için; http://vimeo.com/somedya sayfasında yer alan Sina Afra’nın SoMedya hakkında konuştuğu videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

Son olarak, SoMedya v2.0’a 18 Kasım 2013 Pazartesi gününe kadar www.somedyahq.com adresinden ulaşılabilir. Önümüzdeki günlerde  SoMedya v2.0’a orjinal adresi olan www.somedya.com’dan erişim sağlanacak. Bu geçiş arefesinde müşteriler hem eski hem de yeni sistemi birlikte kullanarak geçiş yapmadan önce tam anlamı ile, sistemi daha iyi kavrayabilir, bu geçiş sürecinde de bir sorun yaşamadan tamamlayabilirler.

Web; http://www.somedya.com

Yorum yapın