Sony, Sony Ericsson’u Satın Alma Sürecini Tamamladı

Sony bünyesine katılma süreci tamamlanan Sony Ericsson’un yeni adı Sony Mobile Communications olacak.

Sony Corporation (“Sony”), Telefonaktiebolaget LM Ericsson’un (“Ericsson”)  Sony Ericsson Mobile Communications AB (“Sony Ericsson”) şirketinde sahip olduğu yüzde 50 oranındaki hissesini satın alma işleminin 15 Şubat 2012 tarihinde tamamlandığını duyurdu. Sony ve Ericsson’un 27 Ekim 2011’de duyurduğu satın alma işleminin tamamlanmasıyla birlikte Sony Ericsson, tümüyle Sony kontrolündeki bir bağlı şirket oldu.

Sony, Sony Ericsson’u “Sony Mobile Communications” olarak yeniden adlandırarak cep telefonu segmentini Sony’nin ağ bağlantılı tüketici elektroniği portföyüne ekliyor ve iki iş kolunu birbirine entegre ediyor. Böylece akıllı telefonlar da tablet, TV ve PC’lerle birlikte Sony’nin yeni ağ bağlantılı tüketici elektroniği portföyünün bir parçasını oluşturuyor.

Sony Mobile Communications Başkan ve CEO’su Bert Nordberg konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Sony Mobile Communications’ın kurulmasıyla birlikte hem şirketimiz hem de sektör için yepyeni bir dönem başlıyor. Sony Mobile Communications, Sony bünyesinde güçlenerek Sony’nin ağ bağlantılı eğlence portföyünü dünya çapındaki müşteriler ile tüketicilere taşıyacak ve ürünlerimizi pazara daha hızlı sunmamızı sağlayacak. 26 Şubat 2012’de Barcelona’da yapılacak Mobile World Congress etkinliğinde yeni stratejimiz ve Xperia akıllı telefon portföyümüzle ilgili olarak sizlere ayrıntılı bilgi vereceğiz.”

Şirket Bilgileri:

Şirketin yeni adı: Sony Mobile Communications AB
İsim değişikliği tarihi: Şubat 2012’de gerçekleştirilmesi planlanıyor
Sorumlu kişi: Bert Nordberg, Başkan ve CEO
Genel Merkez: Londra, İngiltere
Ar-Ge tesisleri: Beijing, Lund, Silikon Vadisi ve Tokyo
Personel sayısı: 1 Şubat 2012 itibariyle yaklaşık 8000
Ana işkolu: Akıllı telefon tasarım, geliştirme, üretim ve satışı
Kapital: 100 milyon avro

Yorum yapın