Sony’den Yeni Dokunmatik VAIO Tap 20

Sony’nin tüm aileye yönelik tasarladığı eğlence odaklı,çoklu dokunmatik panelli yeni tarz kişisel bilgisayar modeli VAIO Tap 20, herkesi etrafında topluyor. İster düz ister devrik veya masaüstünde olmak üzere her pozisyonda rahat bilgisayar kullanımı için ayarlanabilir standa sahip olan VAIO Tap 20, dahili pili ile evin her yerine taşınabiliyor. Aralarında Family Paint ve Fingertapps Organizer’ın da bulunduğu eşsiz çok kullanıcılı uygulamalar sunarak, yeni eğlence deneyimleri yaşatıyor.

Sony’nin IFA 2012’de görücüye çıkardığı VAIO yelpazesinde yer alan VAIO Tap 20 ile artık herkes heyecan verici medya deneyimlerini paylaşabiliyor. VAIO Tap 20, bir masaüstü kişisel bilgisayar ve çok daha fazlası olabilen, yepyeni bir ev bilgisayarı konsepti.

Windows 8’in sezgisel kolaylığından en iyi şekilde yararlanmak üzere tasarlanan çok yönlü Sony VAIO Tap 20, uygulamalar ve medya koleksiyonunuz ile etkileşime geçmenizi sağlayacak heyecan verici yeni olasılıklar sunuyor.

Yaşam alanlarınızın her yanında

Pil ile çalışan, taşınabilir VAIO Tap 20, yatak odalarından çocuklarınızın oyun alanlarına, mutfağa veya bahçeye kadar tüm yaşam alanlarına rahatlıkla sığıyor. VAIO Tap 20’de, sehpanızın üzerine yatırılarak büyük çoklu dokunmatik ekranı üzerinde herkesin katılabileceği oyunlar oynanabiliyor. Dahili standını açıp arkaya yaslayarak elde edeceğiniz rahat açıdan VAIO Tap 20, dokunuşlarla fotoğraf ve film düzenlemek, taramak ve eğlence için kullanılabiliyor. Dik hale getirilerek tam donanımlı bir masaüstü kişisel bilgisayara kavuşulabiliyor. Beraberinde verilen kablosuz klavye ve faresi ile belgeler üzerinde çalışmak, internette dolaşmak veya e-postalarınızı kontrol etmek son derece kolay hale geliyor.

20 inç’lik panelin sunduğu geniş görüş açısı ile net, parlak görüntüler

20 inç büyüklüğündeki panel, geniş görüş açısı ile net, parlak görüntüler sunuyor. Hassas 10 noktalı çoklu dokunmatik özelliği, tüm ailenin çok oyunculu oyunları aynı anda oynayabilmesine imkan veriyor. Sony Mobile BRAVIA Engine 2, son derece detaylı ve ekran üzerinde su gibi akan hareketlerle net, doğal bir film izleme deneyimi sunuyor.

Zengin, güçlü ve canlı sesler dünyasına hoş geldiniz

Sıradan dizüstü bilgisayarların küçük, zayıf hoparlörlerinden sonra kendini fazlasıyla belli edecek zengin, güçlü sese geçişi sağlıyor. Cömert boyutlardaki stereo hoparlörler, sağlam, gür bas sesler elde etmek için düşük frekansları güçlendiren dahili subwoofer ile destekleniyor. Sony’nin S-Force Front Surround 3D teknolojileri de ister oyun oynayın ister film izleyin, tüm odayı dolduran canlı sesler elde etmenizi sağlıyor.

Sony’in kendi sinyal işleme teknolojilerinden birçoğunu içinde barındıran ClearAudio+ modu, ayırt edici Sony ses kalitesine zahmetsizce ulaşmanıza imkan veriyor. Tek bir hareketle, derin düşük frekanslardan canlı yüksek frekanslara uzanan geniş bir ses yelpazesi üzerinde eşsiz bir duruluğa sahip sesin tadını çıkaracaksınız.

VAIO Tap 20’in beraberinde güçlü çoklu dokunmatik yetenekleri için optimize edilmiş uygulama seçenekleri de sunuluyor.

VAIO Tap 20’de ailecek yaratın, sosyal ağlarda paylaşın

Family Paint, büyük çoklu dokunmatik ekranının karşı kenarlarında iki kişinin aynı anda çizim, boyama, karalama yapmasına izin veriyor. Ortaya çıkan sonuçlar, tek bir dokunuşla Facebook veya Twitter üzerinden paylaşabiliyor. Fingertapps Organizer, herkesin günlük yapması gereken işleri güncel halde tutmayı çocuk oyuncağı haline getiriyor. Ailenin tüm üyeleri, kullanıcı dostu takvim üzerine not kağıtları yapıştırabiliyor, notlar alabiliyor ve tek bir bakışta herkesin neler planladığını görebiliyor.

Ev eğlencesine bağlanın

VAIO Tap 20, diğer ev cihazlarına bağlanmayı ve içerik paylaşmayı da hiç olmadığı kadar kolay hale getiriyor.

Sony’nin One-touch* fonksiyonu ile NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliğine sahip Sony cihazları arasında kolaylıkla ve anında müzik ve fotoğrafların tadı çıkarılabiliyor. Tek yapmanız gereken, cihazlardan birini diğerine dokundurarak, hiçbir Bluetooth veya Wi-Fi kurulumu yapmanıza gerek kalmadan kablosuz bağlantı kurmak. Örneğin, One-touch fonksiyonlu Bluetooth® kulaklık veya hoparlörler üzerinden VAIO’nuzda bulunan şarkıları dinlemeye devam etmek gayet kolay.

* Sony’nin One-touch özelliği Yakın Alan Iletişimi’ni (NFC) bünyesinde barındırır.

VAIO Tap 20 için opsiyonel aksesuarlar arasında, büyük dokunmatik ekranı parmak izi ve çizilmelerden koruyan LCD koruma filmi de bulunuyor. Filmi istenmeyen hava kabarcıkları bırakmaksızın uygulamak çok kolay.

Sony’nin aile dostu VAIO Tap 20 dokunmatik kişisel bilgisayarı Ekim 2012 sonu itibariyle raflardaki yerini alacak.

Teknik özellikler

İşlemci; Intel® Core™ i7-3517U, Intel® Core™ i5-3317U veya Intel® Core™ i3-3217U
İşletim Sistemi; Windows 8 veya Windows 8 Pro
Bellek;  
4GB ila 8GB DDR3L 1600MHz SDRAM
Disk;  
750GB veya 1TB HDD 5400rpm
Ekran;  
Geniş en-boy oranlı (16:9) 20 inç VAIO Display Plus (1600×900);10 nokta çoklu dokunmatik 
Grafik;
 Intel® HD Graphics 4000
Boyutlar;  Yaklaşık 504 mm x 187 mm x 304 mm(Asgari eğilme açısı)-  504 mm x 312mm x 45 mm(Azami eğilme açısı)
Ağırlık;  Yaklaşık 5.2 kg (pil dahil)
Diğer;  WLAN 802.11 a/b/g/n; Bluetooth® Ver. 4.0 + HS; Ethernet (1000BASE-T/100BASE-TX/10BASE-T x 1); USB 3.0 (x1), USB şarjlı USB 3.0 (x1); Memory Stick Duo / SD birleşik bellek kartı yuvası; S-Force Front Surround 3D özellikli 2.1ch hoparlörler; HD Web Kamera powered by ‘Exmor for PC’ (1,31 megapiksel); Web ve Assist düğmeleri

 

Yorum yapın