Sosyal Ağlarda Bilgi Güvenliği

Sosyal ağların kullanımı, beraberinde getirdiği sosyalleşme, kendini özgürce ifade edebilme ve hızlı iletişim kurma gibi avantajlarından dolayı gitgide yaygınlaşmaktadır. Özellikle genç nüfusun sosyal ağlardaki yoğunluğu dikkat çekmektedir. Ülkemizdeki gençlerin Facebook, Twitter ve Friendfeed gibi sosyal ağları kullanma yaşı ise her geçen gün düşmektedir.

Bilgi güvenliği, ülkemizin geleceği olan gençlerimizin sosyal ağları kullanırken dikkat etmeleri gereken en önemli unsurdur. Derneğimiz, gençlerimize sosyal ağlarda güvenlik konusunda bilinç kazandırmak amacıyla, 15 Nisan 2011 tarihinde, Ankara Reha Alemdaroğlu Anadolu Lisesi’nde SOSYAL AĞLARDA GÜVENLİK konulu bir seminer düzenlemiştir. Seminere yaklaşık 250 lise öğrencisi katılmıştır.

İlgili sunumu indirmek için tıklayınız.

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)