Sözleşmelerde Git Gel Sorunu!

Sözleşmelerde git gel her zaman can sıkmıştır. İmzalayacağınız zaman potansiyel ortağınızın dalavere çevirdiğini nasıl tespit edebilirsiniz? Bir kurumda çalışıyorsanız muhtemelen sizin de başınıza gelmiştir. Elinizde önemli bir belgenin (örneğin imzalanmış bir sözleşmenin) bir nüshası vardır ve bu metninin, üzerinde mutabık kaldığınız metinle bire bir aynı olduğundan emin olmanız gerekiyordur. Böyle durumlarda ne yaparsınız? Bu gerçekten de önemli bir sorundur!

Dolayısıyla siz de vakit ayırıp diğer tüm görevlerinizi en az bir yarım saat erteler (tabii eğer şansınız varsa ve anlaşma nispeten kısaysa) ve imzalı metin ile üzerinde anlaştığınız metni dikkatli bir şekilde satır satır okuyup aralarında bir farklılık olup olmadığına bakarsınız. Bu, kesinlikle çok zaman alan, yorucu ve bir hayli de sıkıcı bir iştir.

Uğraş babam uğraş!

Daha da kötüsü, aynı olduklarından emin olmak için iki metin arasında gidip gelerek detaylı bir karşılaştırma yapmış olsanız bile, işiniz bittiğinde kesinlikle hiçbir şeyin gözünüzden kaçmadığından nasıl emin olabilirsiniz?

ABBYY FineReader 14 Corporate

Keşke bu metinleri sizin için karşılaştırıp aralarındaki farklılıkları gösteren bir bilgisayar programı olsaydı da, bir daha bu işle uğraşmak zorunda kalmasaydınız, değil mi? İşte FineReader 14 Corporate da size tam olarak bu imkanı sağlıyor.

Yazılım yeni Belge Karşılaştırma özelliği ile bir belgenin iki ayrı nüshası arasındaki her türlü farklılığı bulabiliyor; hem de bu belgeler ister Word, ister PDF, ister taranmış resim biçiminde olsun… Başka bir deyişle, elinizde bir belgenin iki basılı nüshası bile olsa, FineReader 14 bunları saatler değil sadece birkaç dakika içinde sizin için karşılaştırıyor.

FineReader 14 önemsiz değişiklikleri ve biçimsel (sayfa düzeni, biçimlendirme, boşluklar vb.) farklılıkları dikkate almaz. Yalnızca içeriği anlamsal açıdan etkileyen değişiklikler vurgulanır. Bu ise yalnızca önemli olan değişikliklere odaklanmanızı ve daha da fazla zaman kazanmanızı sağlar. Bu noktanın altını çizmek istiyorum. Office Word’de yapıyor diyenler çıkacaktır. Bir bakın bakalım hangisi daha pratik?

Kolayca analiz edebilmeniz için farklılıklar karşılaştırılan belgelerin her ikisinde birden vurgulanır ve ayrıca hazırlanan bir farklılıklar raporunda toplanır. Bu raporda, nelerin silindiğini ve/veya eklendiğini kolayca görebilirsiniz. Ayrıca bu raporu dosya olarak kaydedebilir ve çalışma arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

FineReader 14 Corporate, Türkçe dahil 35 dilde belge karşılaştırması yapar. Ücretsiz deneme sürümünü ABBYY Web sayfasından indirerek deneyebilirsiniz.

ABBYY FineReader 14 ile;

  • PDF’nin kaynağı ne olursa olsun, günlük PDF görevlerini hızla ve kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
  • ABBYY’nin güçlü OCR ve belge dönüştürme teknolojileri sayesinde yeniden yazma ve yeniden biçimlendirme mecburiyetinden kurtularak zaman kazanabilirsiniz.
  • Belgeleri yüksek kaliteli bir şekilde dönüştürmek, PDF’lerle çalışmak ve belgeleri karşılaştırma için tek bir çözümden yararlanabilirsiniz. (Belge karşılaştırma özelliği ABBYY FineReader 14’ün Corporate ve Enterprise sürümlerinde bulunur; Standard sürümünde bulamazsınız)

Fiyat mı? 

ABBYY FineReader 14 Corporate tam sürüm fiyatı 299 €

Yorum yapın