Spamhaus’a Gelen DDos Saldırısı En Güçlüsü…

siber-dunya-4Spamhaus’un maruz kaldığı DDoS saldırısı, internet bağlantısının ağırlaşması ve dünyanın birçok yerindeki milyonlarca internet kullanıcısının internet erişimini kaybetmesi gibi birçok zarara neden oldu.

Eğer siz de çok yakınlarda internet hızınızda bu tür bir yavaşlama hissettiyseniz, şimdiye kadarki en büyük siber saldırılardan birine maruz kalmış olabilirsiniz.

Saldırı daha çok Spamhaus’u hedef alıyor, ancak saldırının neden olduğu internet problemi o kadar büyük bir kapsama yayıldı ki global olarak tüm internet kullanıcılarını etkiliyor.

DDoS atakları, siber suçlular tarafından kurban olarak seçilen bir sitede, o sitenin üstesinden gelemeyeceği bir trafik yaratarak siteyi etkisiz hale getirmek üzereağ bağlantılı binlerce bilgisayarı (botnet) kullanmaları yolu ile gerçekleşiyor.Bu tür saldırılar yeni olmamasına rağmen, Spamhus’a yapılan saldırı, kapsam alanı bu denli geniş olan ilk DDoS atağı olarak tarihe geçiyor.

Bu saldırının neden en büyük DDoS atağı olarak kabul edildiği, saldırının nasıl düzenlendiği, internetin yavaşlaması üzerinde ne tür bir etkiye sahip olduğu ve kullanıcıların korunmak için ne yapmaları gerektiği konusunda, Skype ya da telefon vasıtasıyla Norton uzmanları ile görüşebilirsiniz.

Norton Destek Telefon Numarası: 00 800 469 6429

Yorum yapın