Sunbank Suntune Kablosuz BT Hoparlör

Sunbank Suntune kablosuz BT hoparlör inceleme yazısı ile uzun bir aradan sonra karşınızdayım. Sunbank ürünleri güçlü taşınabilir güneş panelleri ile dikkatimi çekti. Doğa severler için özel olarak üretilen birçok ürün ile karşımıza çıkıyor.

Sunbank özel olarak üretilmiş güneş panelleri sayesinde çeşitli elektronik ve iletişim ekipmanlarını 7/24 şarj ederek gündelik yaşamımızı kolaylaştırmayı ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımında farkındalık oluşturmayı amaçlıyor. Bu ürünlerden bir tanesi de kablosuz olarak kullanılabilen BT hoparlör Suntune!

Suntune hoparlörümüzün kutu içeriğine göz attığımız zaman ses bağlantı kablosu, şarj kablosu, taşıma kancası, kemer ve kullanım klavuzu çıkıyor.

Suntune hoparlörümüz farklı bir tasarımla karşımıza geliyor. Üst kısmına baktığımda ilk olarak güneş panelleri olduğunu fark ettim. Bu sayede de ilgimi çeken ürünlerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Güçlü güneş panelleri hoparlörün üst kısmına eklenmiş ve 10 dakikalık şarj ile 30 dakika müzik keyfi sunabiliyor.

Suntune hoparlörümüzün çevresi ise darbelere karşı dayanıklılık sağlayan esnek silikon bir malzemeden yapıldığını görüyorum. Elinize aldığınız zaman kaliteli bir malzemeye sahip olduğunu anlayabilirsiniz. Tek elle rahatça taşınabiliyor ve kaymıyor. Diğer bir yandan 430 gram ile çok ağır olmadığını ve rahatlıkla taşınabildiğini söyleyebilirim. Yan kısmındaki kemer askı aparatı ile belinizde veya yüksek bir yere montaj ederek kullanabilirsiniz.

Dağcılık, gezi, kamp veya extrame sporlarla ilgileniyorsanız suya, toza ve darbelere karşı dayanıklılığı sayesinde büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Türkiye pazarına giriş yapan Sunbank firması, bu tarz ürünleri ile biz tüketicilerin ilgi odağı olacak gibi. Ürünümüz ise e-ticaret sayfalarında 250TL fiyattan satışa sunulmuş durumda.

Mekanı ve Zamanı Sen Belirle!

Hele ki doğayı korumayı felsefe edinmiş,  extrame sporlarla uğraşan veya kamp yapan, deniz kenarında dosyasıya müzik dinlemek isteyenler için ideal bir ürün olduğunu kanıtlıyor.

Suntune etrafı esnek silikon bir malzemeden yapılma, inovatif endüstriyel tasarımı ile Sunbank BT hoparlör darbeye, toza ve suya karşı dayanıklı yapıda üretilmiş. Üzerinde yer alan koruyucu yapı ile ses kalitesini bozmadan maksimum dayanıklılık sağlıyor. Üst kısmındaki güneş panelleri ile de ek şarj olanağı sağlamakta ve pil konusunda hanesine bir artı daha ekleyebiliyor.

Yan kenarına baktığımda su geçirmez yapıda bir kapak dikkatimi çekti. Bu kapağın altında micro usb şarj (DC 5V) girişi ve aux ses girişi bulunuyor.

Küçük kenarın birinde taşıma aparatı konumlanırken diğer kenarda ise kumanda tuşları konumlandırılmış. Kumanda tuşlarının olduğu bölümde ses tuşları, telefon tuşu, açma/kapama tuşu ve hemen altındaki büyük ledi kumanda eden fener tuşu bulunuyor.

Tuşların üstüne dikkatle baktığımda iki adet minik delik dikkatimi çekti. Bunlardan bir tanesi pil durumu için led ışık bildirimi diğeri ise çalıştığını gösteren ve BT bağlantı durumunu belirten küçük led olarak eklenmiş. Alt kısımda bir de büyük bir ledimiz bulunuyor. Bu ledi aktif etmek için ortadağı led tuşuna iki kere basmanız yeterli! Büyük led fener olarak düşünülmüş ve karanlıkta size ideal bir aydınlatma sağlayabilir. Fener yandıktan sonra bir kez daha bu tuşa basarsanız küçük sinyaller halinde yanıp sönmeye başladığını görebilirsiniz. Ayrıca büyük ledimizin sol tarafında minik bir delik daha bulunuyor. Bu delik ise mikrofon ses girişi olarak kullanılmakta. Yani Suntune cihazımızı hoparlör olarak kullanabildiğimiz gibi mikrofon özelliği de barındırıyor.

Cihazı açma tuşuna birkaç saniye basılı tutarak açabiliyorsunuz. Ardından ses tuşlarını kullanarak sesi kısabilir veya yükseltebilirsiniz. Led tuşuna iki kez bastığınızda büyük led aktif oluyor ve fener görevi görüyor. Diğer bir yandan telefonunuza BT aracılığı ile bağlayabilir üzerindeki telefon tuşu ve mikrofon özelliği sayesinde gelen aramaları cevaplayabilirsiniz.

10 Dakikalık Şarj, 30 Dakika Müzik!

Suntune tek parça olarak karşımıza geldiği için mono bir ses verdiğini düşünebilirsiniz. Ancak alt kısmındaki etiketine göre  Output: 4,5W X 2 olarak çift hoparlör konumlandırıldığını yani stereo ses verdiği anlaşılıyor.  (Ben monoyum anlamam)

Üzerinde konumlanan güneş panelleri 5V/200 mA enerji üretebiliyor. Suntune etiketinde giriş beslemesinin 5V/1A akım çektiği söylüyor. Suntune içerisinde elbette ki bir batarya bulunuyor. Bu batarya PC veya USB priz üzerinden şarj edildiği gibi 10 dakika kadar güneş enerjisi ile ek şarj süresi sağlamakta. İçerisinde konumlanan şarj pilleri ise Li-ion 2.400 mAh kapasiteye sahip.

Suntune modelleri farklı renklerle karşımıza geliyor. İncelemekte olduğum ürün ise siyah renkli ve üzerindeki turuncu çizgilerle tasarımına ayrı bir hava katıldığını söyleyebilirim. Hem şık, hem hafif hem de 30 dakika boyunca kesintisiz müzik dinlemenizi sağlayan bir ürün. Elbetteki telefon bağlantısı, güneş panelleri ve fener gibi ek özellikleri ile piyasadaki rakiplerinden bir kaç adım daha öne çıkıyor.

Kaliteli BT hoparlörlere baktığımızda 150-250TL arasında piyasada birçok alternatif görebiliriz. Ancak bu ürünlerin birçoğu sadece BT / kablosuz bağlantı sağlıyor. Ayrıca rakipleri mono olarak karşınıza gelecektir. Ancak Suntune birçok özelliği ile muhakkak ki ön plana çıkmakta ve sizlerin de ilgisini çekecektir.

Şık, estetik, hafif, darbelere ve suya dayanıklı kablosuz BT hoparlör arıyorsanız Suntune tam size göre! Doğayı koruma ve yenilenebilir enerji amaçları ile yola çıkan Sunbank firmasına da teşekkürlerimi sunarak ürünün teknik özellikleri ve çektiğim kısa video ile incelememin sonuna geliyorum.

Video

Teknik Özellikleri

  • Monokristal Silikon Güneş Paneli
  • 5V / 1A Giriş – 5V / 200 mA Solar Panel
  • 4,5W * 2 Çıkış Gücü
  • 2.400 mAh Lityum iyon pil
  • 200 x 68 x 65 mm Boyutlar
  • 427 Gram Ağırlık
  • 10 Metre Kablosuz Mesafe

“Sunbank Suntune Kablosuz BT Hoparlör” üzerine bir yorum

  1. Merhaba model suntune sunbank ses sistemimin sesi eskiden çok çıkıyordu artık sesi eskisi gibi çıkmıyor hertürlü yolu denemem rağmen açamadım eski ses düzeyini bu konuda yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler

    Cevapla

Yorum yapın