Sürekli Yolculuğa Çıkanlar İçin Faydalı 14 Seyahat Uygulaması

İş için ya da kişisel bir gezi planınız varsa, seyahat öncesinde kendinizi bu yolculuğa göre ayarlamanız, çoğu zaman yaşayacağınız sıkıcı anları engeller ve aynı zamanda sorunlarını yaşamanızı önler. Bu bakımdan sürekli yolculuğa çıkanlar için çok faydalı, içerisinde ucuz uçak bileti, şehir haritaları, kiralık ev vb. 14 seyahat uygulaması listesine göz atarak siz de yolculuk öncesindeki son hazırlıklarınızı yapabilirsiniz.

 1. Uber

Listenin ilk sırasında kuşkusuz uber yer alıyor. Özellikle yurt dışı seyahatlerinde çok daha işinize yarayacak olan bu uygulama ile yüksek taksi ücretlerini ödemekten kurtulabilir ve aynı zamanda güvenli bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz. 100’ü aşkın ülkede hizmet veren sistem, Türkiye’de de aktif bir şekilde kullanılıyor. Konforlu ve lüks yolculuk için uygulamayı kullanmaya başlamanız yeterli.

 1. Airbnb

Yurtdışına çıkmadan evvel özellikle konaklama konusunu ekonomik bir şekilde gidermek istiyorsanız Airbnb, en iyi alternatif. Yurt dışında pek çok kişinin para kazanma yöntemlerinden birisi olan Airbnb ile hem aile sıcaklığında güzel bir konaklama imkanı elde edebilir hem de bütçenizi sarsmadan kısa süreli konaklamalarınızı uygun fiyatlarla karşılayabilirsiniz.

 1. Google Maps

Google Haritalar, Türkiye’de dahi çok işinize yarayacak. Navigasyondan yer tespiti yapmaya kadar pek çok konuda size yardım edecek olan Google Haritalar¸ kaybolmanızı önleyecek ve zaman kaybı yaşamadan istediğiniz yere ulaşmanızı sağlayacak.

 1. Citymapper

Citymapper şehirlere özel olarak hazırlanan bir uygulama ve bu bakımdan şehirde yer alan kişinin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek durumda. Kişilerin iki nokta arasındaki seyahat süresini hesaplayabilen uygulama sayesinde günlük planlarınızı daha doğru bir şekilde yapabilirsiniz.

 1. Packpoint

Packpoint aslında kişisel bir asistan. Gideceğiniz yere yönelik sistemde yer alan bilgilere ve hava durumu gibi anlık bilgilere göre sizi hazırlar ve seyahat çantanız için bir liste çıkartır. Böylece hazırlanmak ve son dakika sürprizleri yaşamak da ortadan kalkar.

 1. XE Currency

Dünyadaki tüm para birimlerinin birbirine olan değerini hesaplayabileceğiniz XE Currency, yurt dışında olduğunuz süre boyunca en büyük yardımcınız olacak. Para bozdururken ya da döviz alırken, en güncel fiyatları kolayca öğrenebilirsiniz.

 1. Mobile Passport

ABD tarafından kullanıma sunulan Mobile Passport, pasaport konusunda beklemeyi önleyerek size öncelik tanır. Uygulamayı indirerek pasaport taramasını yapmanız halinde havaalanlarındaki sıkıcı kontrolleri daha kolay bir şekilde geçebilirsiniz. Şu anda ABD’nin hemen hemen her havalimanında kullanılan Mobile Passport, zamandan tasarruf sağlıyor.

 1. Google Trips

Pek çok gezginin en çok kullandığı uygulamalardan birisi Google Trips, gezi sırasında size gerekli olacak pek çok konuda yardım sağlıyor. Araba kiralamadan otel rezervasyonlarına kadar işinizi daha kolay hale getirebilmek adına Google Trips’e telefonunuzda yer verebilirsiniz.

 1. TripAdvisor

Gezme konusunda istekliyseniz ve gideceğiniz yerde yeni yerler görmek istiyorsanız TripAdvisor ile farklı ortalar hazırlayabilirsiniz. Gideceğiniz yer hakkında önceden bilgi almanızı ve aynı zamanda yeni yerler keşfetmenizi sağlayan uygulama, alanında lider.

 1. Yelp

Restoran ve barlara yönelik hazırlanmış Yelp, doğru ve gerçekçi değerlendirmeleriyle en iyi yerlerde, popüler yemekleri yemenizi sağlıyor. Çoğu mekanın önem verdiği uygulama sayesinde mekana gitmeden menüyü görmeniz dahi mümkün.

 1. Skyscanner

Yolculuk öncesi ve gezi sırasında size yardım edebilecek Skyscanner, en uygun uçak bileti, otel ve araç kiralama imkanı sunuyor. Tarih ve yer belirtmeniz ile birlikte size seçenekler sunan Skyscanner, özellikle son dakika sürprizlerinde uygun çözümleri ile hayat kurtarıyor.

 1. Kayak

Skyscanner benzeri bir uygulama olan Kayak, son dönemlerde giderek daha da popüler hale geliyor. Özel indirimleri ve anlaşmalarıyla dikkat çeken uygulama, fiyat düşme alarmlarıyla da ekonomik bir şekilde yolculuk imkanı sunuyor.

 1. Duolingo

Yurtdışına çıkacak kişilerin dil problemini ortadan kaldıracak olan Duolingo, üstelik dil geliştirme konusunda da çok başarılı. Sıfırdan ileri düzeye kadar herkese hitap eden Duolingo ile siz de dil bilginizi kolayca geliştirebilirsiniz.

 1. Google Translate

Dil problemi yaşıyorsanız ve gezi için dil öğrenme imkanınız yoksa Google Translate ile sorunu çözebilirsiniz. Farklı diller arasında çeviri imkanı sağlayan Google Translate, üstelik özel algoritmalarıyla artık çok daha başarılı. Sesli komut desteği de bulunan uygulama, telaffuzda da size yardımcı olacak.

“Sürekli Yolculuğa Çıkanlar İçin Faydalı 14 Seyahat Uygulaması” üzerine 2 yorum

Yorum yapın