Trend Micro’dan Sosyal Ağ Koruması

Bulut güvenliği ve siber suçla savaşın küresel çapta lideri Trend Micro; cihazınızı, önemli dosyalar ile verinizi, kişisel mahremiyetinizi ve ailenizi siber tehditlere karşı “kolayca koruma” sağlayan güvenlik yazılımının yeni sürümü Trend Micro Titanium Internet Security 2013’ü piyasaya sürdü.

Yeni ürün ailesinde dört yeni ürün bulunuyor: Titanium Antivirus, Titanium Internet Security, Titanium Maximum Security ve Titanium Internet Security for Mac.

Titanium 2013 ailesi ürünlerinin Türkçe sürümleri, Trend Micro Titanium Türkiye Tek Resmi Distribütörü Helyum Bilişim tarafından satışa sunuldu. Titanium 2013 ürünleri Helyum anlaşmalı tüm teknoloji bayileri ve teknoloji zincir mağazalarında tüketicilerle buluşuyor.

Sosyal ağ güvenliği

“Tüketiciler internet üzerinde en çok e-posta kontrol etmek, web üzerinde gezinmek ve sosyal ağları kullanmak üzere vakit geçiriyor” diyerek sözlerine başlayan Trend Micro Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Carol Carpenter, “Güvenlik şirketlerinin nerede riskli bir durum varsa orada koruma sağlanması için tüketicilerle bir araya gelmesinin vakti geldi. Güçlü ve kolay kullanımlı sosyal ağ güvenliğini sunan ilk şirketin Trend Micro olmasından gurur duyuyorum” dedi.

Teknoloji, insanları, arkadaşları, ailesi ve iş arkadaşlarıyla sosyal ağlar üzerinde bir arada tutuyor. Ne yazık ki sosyal ağın da karanlık bir tarafı bulunuyor. Milyarlarca insan web sitelerinde sosyalleşirken, siber suçluların ilgisini çeken potansiyel suç havuzu oluşuyor. Sahte bağlantılar (Click-jacking), sahte uygulamalar ve sosyal mühendislik zararlı yazılım bulaştırmak için kullanılan tekniklerden sadece birkaçını temsil ediyor. Trend Micro’nun yıllık tüketici güvenliği anketine göre, sosyal medyada gezinen kullanıcıların %20’si paylaşmak istemedikleri halde duvarlarına yerleşen bağlantılara tıklıyor ve katılımcıların %18’i sosyal ağlar üzerinde bir bağlantıya tıklamanın bilgisayarda problemlerle sonuçlandığını bildiriyor.

Titanium Internet Security, sosyal ağlardaki güvenlik ihtiyacına cevap veriyor. Kullanıcılar Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, MySpace ve Pinterest üzerindeyken Titanium ailesinin tüm ürünleri, olası zararlı bağlantıları algılıyor. Peki, Titanium bunu nasıl yapıyor? Titanium kötü bir bağlantı keşfettiğinde, kullanıcının bu bilgiyi arkadaşlarıyla paylaşmasına olanak tanıyor ve böylece kullanıcılar arkadaşlarını da güvende tutabiliyor.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların %65’i sosyal ağ sitelerindeki kişisel bilgilere bilgileri dışında üçüncü kişilerin ulaşmasından endişe ediyor. Bu endişeye rağmen katılımcıların %35’i çok nadir ya da hiçbir zaman gizlilik ayarlarını kontrol etmiyor ve neredeyse yarıya yakını altı aydan önce gizlilik ayarlarını değiştirmiyor. Ayrıca anketten çıkan sonuçlarda, -%60’tan fazla- çoğu katılımcının sosyal ağ sitelerinde, güvenlik sızıntılarına sebep olabilecek doğum günü tarihi, ev adresi, evcil hayvanlarının isimleri ve daha fazlasını paylaştığı görülüyor.

Titanium’un yeni Facebook Privacy Scanner for Windows (Windows için Facebook Gizlilik Tarayıcısı) özelliği, sektörde ilk kez kişisel bilginin korunmasında fazladan bir katman daha oluşturuyor. Tek bir tıklamayla, kullanıcılar Facebook sayfa ayarları ile kişisel ve özel bilgilere erişimi kontrol edebiliyor. Titanium Internet Security ürünleri, hangi ayarların gizlilik endişesi yarattığını algılıyor ve kullanıcıların sürücü koltuğuna oturarak istediği değişiklikleri yapmasını sağlıyor.

Windows 8 Optimizasyonu

Microsoft® Windows® 8’in piyasaya sürülmesi için hazırlıklar sürerken, Trend Micro Titanium Windows 8 uyumlu olarak geliyor. Kullanıcılar Windows 8 ya da daha eski bir sürüm kullanırsa kullansın her zaman aynı gelişmiş koruma ve kolay kullanımlı Trend Micro Titanium çözümlerine kavuşuyorlar.

Trend Micro giriş seviyesi güvenliği yeniden tanımlıyor

Bu yeni ürünle birlikte, standart antivirüs ve casus yazılım korumasından daha fazlasını önererek Trend Micro giriş seviyesi güvenliği yeniden tanımlıyor. Trend Micro’nun yeni giriş seviyesi çözümü Titanium Antivirus+ kullanıcıların ihtiyaç duyduğu her yerde koruma sağlıyor. Titanium Antivirus+ ile kullanıcılar WiFi noktalarında, istenmeyen mesaj engellemesinde ve ziyaret edilecek web sitesinin güvenliği konusunda fikir vererek arama motoru sonuçlarına tıklanmasında koruma sağlıyor. Daha da önemlisi Titanium Antivirus+ tüm kullanıcılara, kişisel verilerin sızabileceğini gösteren ve kullanıcıların değişikliğine imkan tanıyan Facebook Privacy Scanner ve Social Networking Security gibi sosyal medya güvenlik araçları sunuyor.

Giriş seviyesinin ötesinde koruma: Titanium Internet Security ve Maximum Security

Temel koruma sağlandıktan sonra Trend Micro, özellikle tüm ailenin kullandığı birçok cihazı koruması gerektiğinde kullanıcıların fazladan ihtiyaçlarını algılıyor. Bu kullanıcılar için Trend Micro bir adım daha atarak tüm ailenin ihtiyacını karşılayacak şekilde gelişmiş güvenlik seçenekleri sunuyor.

Ebeveynlerin, çocuklarının internet üzerindeki sağlığı ve güvenliğinden endişe etmeleri hiç de garip değil. Trend Micro tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen ankete göre, katılımcıların %71’i çocuklarının internet üzerinde saldırılara karşı açıkta kalmasından endişe ediyor. Bu endişeyi ortadan kaldırmak ve çocukları internet üzerinde güvende tutmak için Trend Micro Titanium Internet Security çözümünü yarattı.

Titanium Internet Security, ebeveynlerin çocukları için akıllı seçimler yapmasına ve interneti keşfetmesi sırasındaki özgürlüğünü dengelemesine olanak tanırken, çocukların internet erişimi ve eriştiği içerikler görüntülenip kontrol edilebiliyor. Buna ek olarak Titanium Internet Security kredi kartı numaraları, e-posta adresleri ve şifreler gibi özel bilgilerin veri hırsızlığına kurban olmasının önüne geçerken bilgisayar performansını optimize ediyor ve kullanıcı mahremiyetini koruyor.

Birçok cihaz üzerinde sadece önemli verilerini korumanın ötesine geçerek şifrelerini güçlendirmek, fotoğraflar ile anılarını güven altına almak ve sosyal ağ sitelerindeyken güvende kalmak isteyen kullanıcılar için Titanium Maximum Security mükemmel hepsi bir arada güvenlik çözümü sunuyor. Titanium Maximum Security ile kullanıcılar 5GB’lik önemli belge, resim ve videoların bulutta depolandığı çevrimiçi depolama kasası Trend Micro™ SafeSync™ kullanma imkanına kavuşuyor. Titanium Maximum Security müşterileri; kişisel bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlarda kullanabilecekleri üç lisansa sahip oluyor. Ayrıca Titanium Maximum Security kullanıcıları önemli belgelerini güvende tutabileceği ve bilgisayarının çalınması ya da kaybolması durumunda uzaktan kilitleyebileceği Trend Micro Vault’a erişim sağlayabiliyor.

Mac güvenliğinde 1 numara

Son yıllarda, Mac platformları hızla artan zararlı yazılım ve siber suçlu saldırılarının hedefi haline geldi. Yıllardır kullanıcılarını çevrimiçi tehditlerden korumada ve kullanıcıların kişisel ve dijital yaşamlarında güvende kalmalarını sağlamada başarı sağlayan Trend Micro, bu tecrübesini Mac işletim sistemine taşıdı ve ABD tüketici pazarında %97’lik pay ile ilk sıraya yerleşti. Bu yıl içerisinde satışa sunulan Titanium ailesindeki SmartSurfing, Titanium Internet Security for Mac çözümünde de yer aldı. Internet Security for Mac, Mac kullanıcılarına istenmeyen mesaj, virüs, zararlı yazılım, ebeveyn kontrolü ve sosyal ağ siteleri korumasıyla kapsamlı güvenlik sunuyor. Trend Micro müşterilerini her platformda korumaya ve Mac güvenliğindeki liderliğini sürdürmeye oldukça kararlı.

Yorum yapın