TTNET 8 Mbit Maceram Bugün Son buldu..! (İş yerimdeki)

download-8mb 8Mbit tarifesine geçtiğimi daha önceki yazımda siz değerli okuyucularımla paylaşmıştım.  Hatta evde süper bir hıza sahip oldum ve şu meşhur Adil kullanım Limitini aşalıda günler oluyor diyebilirim :)  Akabinde iş yerimdeki 2048 Sınırsız bağlatı hızımızı 8Mbit ‘e yükselttim.

Açıkcası yandaki resimde de görebileceğiniz gibi 800k/s gibi bir hızla download keyfini sizlerede tavsiye ederim.  Fakat kendinizi fazla alıştırmayın sonra limiti doldurur doldurmaz tüm heyecanınız 512k lık hız limitine takılır kalır ona göre  :)

Neyse konumuza dönelim.  8Mbit’deki bu hızı evde görünce iş yerimdeki bağlantı hızını 2Mb’den 8Mbit ‘e geçirdim.  İlk 1 hafta boyunca müthiş bir hızla şirketteki bilgisayarlara can kattım diyebilirim.  Fakat 1 hafta sonra müthiş bir şekilde yavaşlama ve akabinde bağlantı kesilmeleri başladı.

Türk Telekom’u aradım ve bir arıza kaydı vererek durumu anlattım.  Sağolsun arkadaşlar hattımızın 8Mbit’i kaldırmadığını ve 4Mbit ‘e düşmemiz gerektiğini söylediler. Özelliklede santralden bir arkadaş telefon açarak durumu izah etti.  Santral ile aramızdaki mesafe 600 metreymiş.  500m ve altına 8Mbit verebiliyorlarmış.

İyi dedim 4 Mbit verin.  En azından 2Mbit’den çok daha iyidir.  Diye düşünüyordum.  Santraldeki arkadaş bir tuşa basarak hattımızı anında 4Mbit ‘e düşürdü.  Helal be diyesim geldi. Anında 4Mbit e düştük.  10 gün kadar 4 Mbit’in keyfine vardım diyebilirim.  Fakat aksilik ya yine bağlantı kopması ve yavaşlamalar ile Türk Telekom’a geri dönüş yapmak zorunda kaldım.

Son 4 gündür iş yerimdeki 15-30 dakikada bir bağlantı kopması artık beni çileden çıkardı diyebilirim.  Biraz önce tekrar aradım ve arıza kaydını alan hanımefendiye rica ederek santraldeki arkadaşın beni aramasını istedim.  Sağolsun santraldeki arkadaş aradı.

Durumu tekrar izah ettim hat değerlerimi ölçtü ve “Hattınız 8Mbit’ide 4Mbit’ide kaldırmıyor” dedi.   Ne yapacağız diye sorduğumda 2Mbit’i tavsiye etti.  Yapacak birşey yoktu ve eski hızımıza geri döndük.  2Mbit bağlantı bu sabah yine birkaç tuşa basarak anında internet bağlantı hızımızı 2Mbit ‘e anında düşüren arkadaş sağolsun problemsiz bir şekilde internete bağlanmamızı sağladı.

8 yada 4 olup kopacağıma 2 Mbit ile kopmadan rahat olalım..!

Sonuç olarak santral ile aramızdaki mesafe ve alt yapının kaldırmaması sebebiyle 2Mbit’lik eski bağlantımıza geri dönüş yaptık.   Uyuz olduğum ise  ben 8Mbit’e geçerken neden bana santral ile aramızdaki mesafenin uzak olduğunu söylemedikleri ?  Hadi onuda geçtim madem 4Mbit’ide kaldırmayacaktı neden 4’ile macera yaşadık ?

En baştan “Sizin oraya 8 yada 4 mbit veremiyoruz” diye bir söyleseydiler hiç başımız ağrımayacak bende 10larca kez TTNET’i arayıp uğraştırmayacaktım arkadaşları …

Siz siz olun 8Mbit’e geçmeden önce bağlı bulunduğunuz santralden birileri ile görüşerek hat değerlerinizi ölçtürün ve ona göre bir tarife seçiniz..!

“TTNET 8 Mbit Maceram Bugün Son buldu..! (İş yerimdeki)” üzerine 26 yorum

 1. değerli TEAkolik kullanıcısı arkadaşım anladığım kadarı ile sen IT işleri fazla kavrayamamışsın.bu işler argeden gecirilerek yapılacak işler.durmunu anlıyorum ama ben o hataya düşmedim ve bulundugum ildeki telekomda çok acık ve seçik olarak bilgilendirdi beni benim araştırmalarım osnucu tabiki keşke bu işe kalkışmadan önce bir bilgiişlemden anlşayan yakınınızdan bilgi alsaydınız neyse ki geçmiş olsun sorununuz çözülmüş

  Cevapla
 2. @yunus
  Arkadaşım 8Mbit’e geçerken ben sordum. 600Metre var denildi ve verildi. Elime sanırım metreyi alıp santrale uzaklığı ölçemem değil mi ? Malesef ki bilgi alamadım. Sonuçta ortada. Zaten telefon açıpda benim santrale mesafem kaç diyemezsiniz. Ancak santralden birine samimi olarak ulaşabilirseniz olabilir. 4440375’de bulunan arkadaşlar sizi geçirelim diyorlar. IT çalışma prensibini onlara sormak lazım :)

  Cevapla
 3. @nil_lin
  Titan Backup kullanıyorum. Gtalk’a gel istersen ayrıntıları anlatırım. Teşekkür ederim sağolsun arkadaşlar yapıp gönderdiler.

  Cevapla
 4. 853 Kb /sn görünce ağzım kulağıma vardı. İnşallah Ülkemizde sorunsuz olarak kullanılır, hepimiz teknoloji’nin nimetlerinden fazlasıyla yararlanırız.

  Cevapla
 5. @izmir rent a car
  Winrar’ı tam 7 defa indirdim, tıklıyorum download penceresi kapanıyo, tıklıyorum kapanıyo (=, kıllandım bende. Bi baktım 7 defa inmiş…

  Cevapla
 6. TEAkolik Arkadasın IT bilgisinin cok derin olduguna inanıyor ve yunusun bu yorumunu gercekten anlamsız buluyorum.TESEKKURLER

  Cevapla
 7. aynı sorun bende yasıyorum 1 mbıt kullanıcısıydım bır hevesle 8 mbıte gectık gecmez olaydım ne bılıyım ttnetın altyazpılarında sorun oldugunu 2 gunde sayısız kere baglantı kopmaları sorunu yasadım ve hala yasıyorum musterı hızzmetlerını aradım gecen haftasonu eger pazartesı gunu sabahına kadar devam ederse arayın dedıler o gun pek kopma olmadı ama salı ve carsamba gunlerı yıne bılındık kopmalar yasadım ve yarın yıne arıyacagım ne yapacaklarsa yapsınlar artık tıksındım mahalleye uydunet yada superonlıne gelsede ona gecsem dıyecegım ama onlarında 10 seneden once gelme ıhtımallerı yok gıbı

  Cevapla
 8. TTNET Alt Yapısı Hazır Olmadan Birşeyler Yapma Çabasında Fakat Naafile…
  Sayın TEAkolik’in Belirtmiş Olduğu Gibi 1024’lük Net Paketimi 8192 (8 Mbit) Netlimitsiz Paketine Geçiş Yaptım Ve 3 Ay Kadar Sorunsuz Olarak Kullandım,Ardından Kopmalar Yaşama’ya Başladım Günde Ortalam a 30 Kez Kopuyor Yeniden Bağlanıyordum.En Son TTNET Destek Hattını Aradım Ve Sözde Teknik Ekip Ile Tartışmalar Yaşamaya Başladık (Konu’ya Hakim Olmasam Eyvallah Diyeceğim) Bana Hattımın 8 Mbit’i Desteklemediğini 4 Mbit’den Yukarı Çıkamayacağımı Israrla Kabul Ettirmeye Çalıştılar (3 Ay Boyunca Aktif Olan) DSL Hattımı :) Aynı Gece 4 Kez Aradım Her Defasında Sertleşti Tartışmalar Son Olarak Çareyi Ankara Genel Müdürlüğe Mail Göndermekte Buldum Ve Yetkililer Hakkında Şikayetci Olacağımı Dile Getirdim…

  TTNET’in ADSL Hizmetlerinde Çalışmakta Olan Personeli Hakkında Kısaca Bilgi Vermem Gerekirse (TEK KELİME ILE… VASAT!)…

  Günümüzde 20 Yeni Firma’nın Faaliyet’e Geçmesi Bekleniyor…
  O Gün Gelsin Hemen Geçiş Yapacağım :D

  Cevapla
 9. kardeş tıpatıp aynı hikayede benim başımdan geçti. Bence Türkiyede olduğumuz sürece birçok kişinin daha başına gelecektir. Dünyada ilk olan 8mbit’EKADAR interneti tatmayan kalmayacaktır.

  Cevapla
 10. şu an ben netlimitsiz8 paketindeyim ve santrale olan uzaklığım 1400 metre 7.67 mb/sn gibi bir hız alıyorum o 400-500 metre hikayeleri yalan. ve Türkiye’de 8 mbps yi destekmeyen 2 veya 3 santral var onlar da doğu illerinde..

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)