Türk Telekom Arena Daveti…

Bugün Kripto İletişim tarafından düzenlenen Türk Telekom etkinliğine katıldım. Galatasaray’ın yeni stadı Türk Telekom Arena gerçektende adına yakışır bir stat olarak inşa edilmiş. Türk Telekom spor alanındaki sponsorluklarından bir tanesini de Türkiye Spor tarihinde bir ilke adım atarak stadın isim hakkı sponsorluğunu üstlendi.

Galatasaray’ın yeni stadyumu sezonun ikinci devresinde ilk maçın oynanacağı 2011 Ocak ayından itibaren, 10 futbol sezonu boyunca “Türk Telekom Arena” olarak anılacak. İşte bu yeni stat’ı görmek için bugün blogger arkadaşlarla beraber Türk Telekom Arena’daydık. 52bin kişi kapasiteli 190 metre en, 228 metre boy eksenine sahip bu stadyum aynı zamanda Türkiye’nin en teknolojik ve özgün spor kompleksleri arasında yer alıyor.

4500 araçlık bir otoparkı yanı sıra ulaşım için metro bağlantısı düşünülmüş ve tamamlandığı zaman taraftarlar için gerçektende müthiş bir kolaylık sağlanacak.

Türk Telekom Arena’da en çok dikkatimi çeken VIP girişleri, Localar ve özel bölümler oldu. Bunların yanı sıra 9cm daha yükseltilen basamaklar sayesinde stadın eğimi biraz daha dikleştirilmiş. Bu sayede maç izlemek çok daha keyifli olacak. Tabi eğimin artması ile güvenlik için koltuk önlerine birer destek metalleri yerleştirilmiş.

Stadyuma gittiğimde çimler daha yeni olarak yerleştiriliyordu. Üst açılır tavan belki sezona yetişmeyebilir ama stat neredeyse bitmek üzere. Stadyumun mimarı ise Mete Arat. Dünyaca ünlü mimarımız Mete Arat pek çok projede yer almış.

Bir Galatasaray taraftarı olarak stadyumu gezme fırsatı elde etmiş olmak benim için müthiş bir gurur. Bu fırsatı sunan Türk Telekom yetkililerine ve Kripto İletişim Ajansına teşekkürlerimi iletirim.  Aşağıdaki görüntülerde ilk çimlerin ekilişini de görebilirsiniz.

“Türk Telekom Arena Daveti…” üzerine 3 yorum

  1. Anlattıklarınızdan ve resimlerden anlaşıldığı üzere güzel stad olmuş. Benim bu organizasyonlarla ilgili merak ettiğim birkaç şey var. Bu organizasyonlardan haberdar olmak için ne yapıyorsunuz? Ya da onlar mı size ulaşıyor? Bir de isteyen herkes katılabiliyor mu acaba?

    Cevapla
  2. @semih
    Onlar bizlere ajansları ile ulaşmaktalar. Davet gönderiyorlar. Bu tip ajanslar Friendfeed, Twitter gibi platformlar üzerinden de insanları izleyip onlara davet göndermekteler.

    Cevapla

Yorum yapın