Türk Yapımı Sosyal Ağ; Freelyshout

Bu akşam sizlere yaklaşık olarak bir buçuk senedir yayında olan Freelyshout’dan bahsedeceğim. Her geçen gün popülaritesini artıran Freelyshout tamamen Türk yapımı bir sosyal ağ olarak karşımıza çıktı. Türkçe isimle www.ozgurcehaykir.com adresinden ulaşabileceğiniz platform, Globalde Freelyshout ismi ile anılıyor.

Freelyshout’ın en önemli niteliklerinden biri kuşkusuz sitenin sıfırdan inşa edilmiş olmasıdır. Hazır hiçbir materyal barındırmayan site, Yasin ERSOY ve Ertan AKTAŞ adında iki Türk bilişimci tarafından planlanarak hayata geçirildi.

Vizyonlarının “ özgürlük ve sınırsızlık “ olduğunu belirten yetkililer, sadece sınırsız karakter özelliğinin değil, diğer birçok özelliği de barındırdıklarını söylüyorlar.

Site 1,5 yıldır yayında ve beta olarak hayatına devam ediyor. Aynen yıllarca Gmail’in beta olarak kalması gibi düşünülebilir. Beta çünkü, kusursuzluk için sürekli olarak geliştiriliyor.

Sosyal Sorumluluk 

Freelyshout, sosyal sorumluluk uygulaması ile birlikte şehrin icra bir köyünde kitaba ihtiyacı olan insanları bilgilendirebilir, acil kana ihtiyacı olanlara yardımcı olarak duyuru yapabilir, doğal afetler sonucu zarar gören insanların ihtiyaçları hakkında yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Arama Sistemi

Freelyshout, kullanıcılarının en detaylı ve derlenmiş bir şekilde araştırma yapması için bir sistem geliştirmiş. Bu sistem ile aratılan anahtar kelime hakkında en detaylı bilgilere, resimlere, videolara ve en güncel haberlere tek platform üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hashtag Sistemi

Freelyshout’ta hashtag sahibiyseniz, yani o tagı ilk siz shoutladıysanız (oluşturduysanız) o etiketin tek yetkilisi sizsiniz. Tagınıza video ekleyebilirsiniz ki bu özellik, sistemi diğer hashtag sistemlerinden ayrıcalıklı kılıyor. Ayrıca tagınızın sıralamasını tespit edebilir, üst ve alt sıradaki tagların isimlerini görebilirsiniz.

Diğer Sosyal Ağ Hesapları

Freelyshout profilinize 9 tane sosyal ağ profilinizin linkini ekleyebilirsiniz. Facebook, Twitter ve Foursquare hesaplarınızı entegre edebilir ve paylaşımlarınızı burada görebilirsiniz.

Çiz – Haykır

Tabuları yıkan bu sistem sosyal ağlar üzerinde sadece Freelyshout ile geliyor. Yetkililer, Freelyshout’ta sadece site üzerinden yazarak değil, çizerek de haykırılabileceğini belirtiyor. Eğlenceli olduğunu göreceksiniz…

Freelyshout, Twitter kapandığı dönemde üstel üye artışı sağladı ve aktif üye sayısını büyük ölçüde artırdı. Ünlü kişilerin ve kurumların rağbete uğradığı Freelyshout; Okan Bayülgen, Demet Akalın, Doğuş, Mustafa İçil, Hilmi Işıkören, M. Serdar Kuzuloğlu, Nizamettin Bilici, Ezgi Asaroğlu, Melih Bayram Dede, Hamza Şamlıoğlu, Murat Özanlar, Adnan Köşker, Gebze ve Bodrum Belediyesi, Onur Akay, Burak Öksüzoğlu, Murat Arslan, Hakan Ergün, Murat Gemlik, Nurullah Çukan, Sedat Erdoğdu gibi ünlü kişileri’de bünyesinde barındırıyor.

Siz de özgür ve interaktif sosyal ağ Freelyshout’ta (Özgürce Haykır) yer almak istiyorsanız www.freelyshout.com ya da www.ozgurcehaykir.com’dan siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Freelyshout üzerinde keşfedeceğiniz birçok özellik var. Artık ben de Özgürce Haykırıyorum…  Freelyshout.com/teakolik adresinden takip edebilirsiniz.

“Türk Yapımı Sosyal Ağ; Freelyshout” üzerine 3 yorum

  1. Tanıtım görseli oldukça ilginç olmuş 🙂 turkeydiscoverthepotential.com’dan değil mi? Eminim izin alarak kullanmışlardır.

    Yanıtla

Yorum yapın