Twitter Kuşları Balinayı Düşürdü!

Twitter_downTwitter son günlerin en popüler Türk Sosyal ağı haline gelmişken bu gece bize bir sürpriz yaparak çöktü! Twitter’ı aktif olarak kullanan herkes Twitter’ın arada sırada çöktüğüne şahit olmuştur.

Bize sıradan gelse de birçok kullanıcı bu duruma yabancı. Sürekli aktif olmayan Twitter kullanıcılarının da son birkaç gündür müthiş bir şekilde aktif olduklarını düşünürsek, ilk kez Twitter’ın çöküşü ile karşılaşmış olabilirler.

Neyse gelmek istediğim nokta, birileri Twitter’ın bu çöküşü altında buzağa aramaya başladı! Aman diyeyim böyle düşüncelere dalmayın! Twitter’da bu çöküşler balinalı Twitter kuşlarını görmek normal!

Adamlar o kadar büyük bir hızla büyüyorlar ki, alt yapı bazen kaldırmıyor ve çöküşlerle karşı karşıya kalabiliyoruz.

Twitter mühendisleri Twitter durum blogu üzerinden tamir etmeye çalıştıklarını belirttiler. Bu durum sadece Türkiye’ye de özel değil. Tüm dünyada bu sorun yaşandı. Neyse ki Twitter mühendisleri bu tip durumlara alışkın ve anlık olarak müdahale yapıyorlar.

Birilerinin içinde bulunduğumuz durumu göz önüne alıp, Twitter’ın çöküşünü farklı noktalara çekmesine izin vermeyin! Twitter kuşları ara sıra bizim büyük mü büyük balinamızı düşürebiliyorlar.

Bunun yanı sıra, Twitter hemen hemen her saat saldırı alabiliyor. Birçok internet sitesi saldırı almakta. Twitter gibi büyük bir siteyseniz hackerlar yakanızı bırakmayacaktır. Birileri sizin sisteminizi bozmak için her zaman bir şeyler deneyebilir. Yalnız bugüne özel değil! Bu her zaman, her gün, her saat olan, olabilecek bir durumdur! Biz buna genelde DDOS saldırıları diyoruz!

Türkiye’ye özgü bir durum olmadığını düşünüyorum. Zaten yakında Twitter yetkilileri de açıklama yaparlar…

Yaklaşık 30 dakikadır Twitter kendine gelemedi. Yavaş yavaş düzelse de bazı Hacker grubu arkadaşların…

“Twitter’ı biz çökerttik” 

…gibi medyatik açıklamalarına da itibar etmemenizi tavsiye ederim. Hadi benim siteyi çökertirsin de Twitter lan bu! Nereye çökertiyon? Twitter’ı çökertecek gücün varsa, dünyada indiremeyeceğin site yok demektir. Bu güne kadar neredeydin? Sorusunu suratlarına yapıştırmanızı tavsiye ederim.

Bakalım Twitter mühendisleri ne açıklama yapacaklar? Ya da hiç açıklama yapmadan, her zamanki gibi “düzelttik arkadaşlar Tweetleyebilirsiniz” diyip geçiştirebilirler. Lan“çılgın Türkler az Tweetleyin” diyorlar mı şimdi 🙂

Güncelleme: Twitter mühendisleri sorunu düzelttik dediler. .)

“Twitter Kuşları Balinayı Düşürdü!” üzerine bir yorum

  1. Eskiden sıklıkla olurdu. Konusu bile olmazdı neden balinalar çıkıyor diye. Uzun süre sonra ilk defa oldu şaşırmadım. Normaldir.

    Cevapla

Yorum yapın