Twitter’a İki Özellik Geldi!

Kısa bir süre önce Twitter blogundan yeni özelliklerin yolda olduğunu duyurulmuştu. Bugün ise bu iki önemli yeniliği karşımızda…

Grup Sohbeti 

Twitter’daki özel konuşmalar, platformdaki herkese açık olan deneyimi tamamlayıcı bir unsur. Bazı durumlarda direk mesajlara geçerek, karşımızdaki kişilerle sohbet edebiliriz. Düne kadar sadece bir kişi ile direk mesajlaşabiliyorduk.

Şimdi bu özellikle bir grupla da özel olarak sohbet etme imkanı geliyor. Bu özellik, yani gruplarla özel olarak konuşabiliyor olmak, Twitter’da kiminle ve nasıl konuşuyor olacağınız hakkında daha fazla seçenek sunuyor.

Grup fonksiyonu, kullanıcılara herhangi bir takipçiyle sohbet başlatma imkanı tanırken takipçilerin sohbete katılması için birbirlerini takip etme zorunluluğu da bulunmuyor.

Twitter kullanıcıları, birkaç dokunuşla grup oluşturabilirken bir gruba eklendiğindiğinde de bildirim alabiliyorlar.

Twitter_logoTwitter uygulamanızdan video çekin, düzenleyin ve paylaşın

Bugün deneyimlediğimiz Twitter, dünyanın en önemli figürleri ve markalarından görseller, gifler, Vine’lar, ses kayıtları ve videolarla dolu. Yenilik ise bu noktada karşımıza çıkıyor.

Twitter kullanıcıları artık hiçbir sorun yaşamadan direkt olarak Twitter aplikasyonundan videolar çekip, düzenleyip paylaşabilecek.

Sadece birkaç dokunuşla gelişen sohbetlere video ekleyebilir, canlı bir olayla ilgili fikrinizi paylaşabilir, günlük yaşantınızdan anları, uygulamadan çıkmak zorunda kalmadan gösterebilirsiniz. Aynı zamanda videoları thumbnail’le ön izleme yapabiliyor ve tek bir dokunuşla başlatabiliyorsunuz.

Yeni video deneyimi, 30 saniyeye kadar video çekmenize ve anında paylaşmanıza olanak tanıyor.

iPhone kullanıcıları kamera galerisinden de video yükleyebilecekler (Android için biraz bekleyeceğiz yakında aktif olacak).

Bu özellikleri önümüzdeki günlerde herkese açılmış olacak. Şimdiden itibaren, başkalarının sizinle başlattığı grup sohbetlerine katılabilecek, kullanıcıların paylaştığı herkese açık herhangi bir videoyu izleyebileceksiniz.

Twitter Blog yazısı:

https://blog.twitter.com/2015/now-on-twitter-group-direct-messages-and-mobile-video-capture

Yorum yapın