Twitter’da Özet Geç Devri Başlıyor :)

Twitter_logoTwitter, artık özet geçmeye başlıyor.  Twitter’ın yeni özelliği “Siz burada yokken” yarın itibari ile Twitter Blogunda duyurularak IOS kullanıcılarına açılmış olacak.

Biz Twitter kullanıcıları, Twitter’da online olmadığımız zamanlarda kaçırdığımız “Top Tweet”leri zaman tünelimizde özet olarak görebileceğiz ve paylaşımlardan haberdar olacağız.

Twitter’dan uzak kaldığımız zamanlarda birçok paylaşımı göremiyoruz. Twitter bu konuya farklı bir çözüm getirerek, gün boyunca kaçırdığımız Tweet’leri giriş yaptığımız zaman artık özet geçiyor. Elbette ki bu özetler “Top Tweet”ler arasından seçilecek, yoksa tüm kaçırdıklarımızı bize sunması pek mantıklı değil 🙂

Aslında bu yenilik, Twitter’ın doğasına aykırı değil mi?

Twitter ana sayfası sürekli olarak yenilenen ve online olsanız dahi birçok paylaşımı kaçırabileceğimiz bir yapıya sahip. Twitter ana sayfasında yapılacak olan bu değişiklik aslında Twitter’ın gerçek zamanlı doğasını bozmadan yapılacağı iddia ediliyor.

En büyük ihtiyaçlarımızdan biri…

Twitter’da gündemi takip etmek gerçekten de zor, bir yanda Trend Topic diğer yanda takip ettiğiniz kişiler derken, birçok olayı ve paylaşımı kaçırabiliyoruz. En azından popüler olan paylaşımlar Twitter’da olmadığımız zaman biriktirilip, bize özet olarak sunulacak.

Yarından itibaren, “Siz burada yokken” başlıklı özetler IOS kullanıcıları için aktif oluyor. Önümüzdeki günlerde ise Android ve Windows Phone uygulamaları için de bu özellik aktif hale getirilecek.

Biz Twitter kullanıcılarını bilmem ama İnci sözlükçülerin bayağı hoşuna gidecek… “Özet geç lan p…”

“Twitter’da Özet Geç Devri Başlıyor :)” üzerine 2 yorum

Yorum yapın