Twitter’da Trend Topic Çakalları Vol-3

Birazcık da Trend Topic çakallarından bahsedelim. Konumuz Twitter’da takipçi kazanmak, bunların farklı bir versiyonu da Trend Topic çakallarıdır. Takipçi kazanmanın yanı sıra aynı zamanda sitelerine hit çekmek için de bu yöntemi sıklıkla kullanan çakallar var.  Amaç belli takipçi kazanmak

Twitter üzerindeki Trend Topic listesini hemen hemen birçok kişi  takip eder.  İlgimizi çeken, bildiğimiz, yorum yapmak istediğimiz birçok Trend Topic konusuna dalıp kendimizden bir şeyler katmak isteriz.

Herkes böyle değil ama…

Bazı çakallar var ki her Trend Topic listesine dalarlar.  İlgili, ilgisiz birçok şekilde TT listesine yorum bırakırlar.  Hele ki kullanılan #hashtag’lere dadandıklarını sıklıkla görmekteyiz.

Aslında cezbeden şey burada….

TT Listesine sürekli birileri tıklar, bakar, okur, yorum yapar, yapılan yorumlara cevaplar yazar vs… Bu durumda TT Listeleri müthiş bir ziyaretçi akınına uğramaktadır.  Çakal arkadaşlar ise bunun farkındadır. Sürekli birilerine laf sokarak, ilgili, ilgisiz birçok konuda saçma sapan laflar bile olsa listeye dahil olmak isterler.

Hele ki çok popüler olmuş bir konuyu, ilgi çekecek bir mesajla süslediler mi tamam…. Her TT Listesinden 3-5 takipçi kazanmaya bakarlar. Kazandıkları adamlar her zaman ceptedir. Sonrasında bir sonraki TT listesine dadanmak vardır. Bu listelerde ilginç, hoş ve ya dikkat çekici bir mesaj yazdığınız zaman bu listeyi izleyen binlerce kişinin önüne düşebilirsiniz. Binlerce kişinin önüne düştüğünüzde %1-%2 gibi bir geri dönüş alırsanız bu iş bitmiştir.

Sürekli bunu tekrarlayan TT Listesi uzmanları (arkadaşlar artık uzman olmuşturlar) biriktire biriktire dağ gibi takipçi kazanabilirler. Meşakatli bir yol olsa da garantili bir yol olduğunu söyleyebilirim.

Bu arada bu tip adamları TT listesinde gördükçe SPAM olarak şikayet ediyorum 🙂 Artık gözüm takılır bir hale geldi…

Devamı trend topic çakalları!

“Twitter’da Trend Topic Çakalları Vol-3” üzerine 3 yorum

  1. Zaten yazımda belirttim. Bunu çakallık olarak yapanlara sözüm. Yoksa sizin gibi eğlenceli vakit geçiren yüzlerce kişi var 🙂

    Yanıtla
  2. Evet trend topiç ile alakasız reklam yapanlar bile var mesela fatih terim trend oluyor adamlar bir web sitesi linki veriyor hit akıyor,fakat verdikleri link boş çıkıyor hatta link kısatlma kullanılmış para kazanıyor…güzel yazı tebrikler

    Yanıtla

Yorum yapın