U3 programları (bedava) ve U3 nasıl kullanılır?

Merhaba arkadaşlar sizlere daha önce Flash disklerin U3 özelliğinden bahsetmiştim. Bugün sizlere birkaç tane free U3 programından bahsedeceğim.

İlk önce U3 programımızı açıyoruz. Programı sistem saatimizin orada U3 sarı simgeyi tıklayarak açıyoruz. Program açıldığında sağ tarafta bir menü bizi karşılayacak bu menü içerisinde DOWNLOAD PROGRAMS tıklıyoruz ve karşımıza bir pencere geliyor.

Bu pencere içerisinde katagorilendirilmiş olarak U3 programlarını görebilmektesiniz. U3 programlarını sol menüdeki katagorilerden seçebilirsiniz. Programlar sağ tarafta karşınıza listelenecektir. Ayrıca sağ tarafta programın FREE yada TRIAL olarak görebiliyorsunuz. Ben FREE ( Bedava ) olanlarını tercih ediyorum. Özelliklede en sık kullandığım programları bu bölümde görebilmekteyim. Yakında Linux’un Adobe Photoshop’un U3 versiyonlarınıda görürseniz hiç şaşırmayın.

Neyse kullanmak istediğimiz programları tıklıyoruz ve kayıt ediyoruz. Kayıt edildikten sonra çift tıklayıp programı açtığımız zaman program kurulumu karşımıza geliyor. Programı kuruyoruz ve  U3 ‘ü açtığımızda karşımıza geliyor.

Mesela ben Firefox ‘u kurdum. U3 simgesini tıkladım ve açılan menüden Firefox’u tıkladım.  Firefox karşımda hangi PC de olursanız olun istediğiniz gibi programı çalıştırabilirsiniz. Hemde bilgisayara kurmadan… Bu biraz önce yaptığımız işlem Flash diskimize kurulumdu. Yani PC ye kurmadık. Flash diskimizde özel bir bölüme kurulum yapmış olduk. Böylelikle istediğimiz PC de programı rahatlıkla açabilmekteyiz.

Bedava U3 Programı :

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox (Google Toolbar)

Opera for U3

OpenOffice.org

EditPad Lite

NT File Recovery for U3 Flash drives

Team Viewer for U3

Recover Lost Data – U3 Edition

Pidgin for U3

PuTTY for U3

FileZilla

IrfanView

Winamp for U3

Skype for U3

Bedava U3 Oyunu :

Duck Riposte for U3

RayTrace

Noble Poker

Sudoku for U3

Manic Miner for U3

RayTrace2

Xfire

Enter Casino

Mystery Case Files: Detective Training

Atlantis for U3

Magic Vines for U3

“U3 programları (bedava) ve U3 nasıl kullanılır?” üzerine 7 yorum

 1. 3 yıl önce almıştım bir usb bellek ama onda böyle bir özellik yok 🙁 Teknoloji değişiyor yakalayabilene aşk olsun 🙂

  Yanıtla
 2. arkadaşım merhaba eski konu Olduğunu biliyorum ama linkte bir sorunmu var sayfa yönleniyor free yazan yer açmıyor kolay gelsin

  Yanıtla
 3. Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim.Sanırım kısıtlı bir program seçeneği olduğu için bu özellik pek işimize yaramıyacak

  Yanıtla
  • @behçet ;

   Epeyli Free program var. İşinize yarayacaktır. U3 download center’e bir göz atmanı tavsiye ederim.

   Yanıtla
 4. kardes ya 8 gb flaş aldım onun içindeki u3 programına virüs çıktı benim virüs programıda onu sildi flaşı öle takıp cıkırtıyom sadece güncellliyemiyorumda.. napacam ben bunu..

  Yanıtla
 5. slm arkadaslar bana flashımda kullana bileceğim u3 özellikli sağlam bi virüs programına ihtiyacım var bana yardımcı olursanız sevinirim [email protected] adresimden ulaşA BİLİRSİNİZ

  Yanıtla

Yorum yapın