Var mısın ? Yok musun ? Başvuru göndermeyiniz..!

Merhaba arkadaşlar Acun ILICALI ‘yı tanırsınız. Hemen hemen herkes tanır gönlümüzde tath kurmuş bir süper kahraman haline geldi diyebilirim. Tabiki Var mısın ? Yok musun ? Yarışması öyle ilgi çekti ki bu yarışma birçok farklı platformda hakkında yazılar yazılıp çiziliyor.

Alınan reytingler zaten yarışmanın ne kadar ilgi çektiğinin bir kanıtıdır. Yarışmaya başvurmak çok kolay internet üzerinden bir form dolduruyorsunuz ve sizi aramalarını bekliyorsunuz :) Yapılan başvurular arasında nasıl bir değerlendirme yaptıklarını bilmiyorum ama yarışmaya katılmaya hak kazanırsanız işi bırakmayı bile düşünmelisiniz. 6 Aydır yarışmaya gidip gelenler bile varmış. Başvuru formu için burayı tıklayınız isterseniz.

Yarışmada yeni sezonda 1milyonYTL vereceklermiş. Bir form doldurmaya değer öyle değilmi ? Neyse bu kısmını fazla kurcalamadan ben sözü farklı bir mecraya çekeceğim. Burak Budak arkadaşımda bu yarışma hakkında küçük bir yazı yazmış.

Buraya kadar herşey normal size ben anormal kısmından bahsetmek istiyorum. Burak Budak’ın yazısına gelen yorumları okudumda açıkcası gülsem mi ağlasam mı  böyle iki duygunun arasında kala kaldım…!

Burak ayrıca yarışma için yazdığı yazıya ek olarak birde değerlendirme yapmış değerlendirme yaptığı şu yazısında bazı gerçekler malesef ki durumumuzun ne kadar içler acısı olduğunu gözler önüne seriyor.

Bilgisayar ve internet kullanımında hala çok cahiliz..!

Burak’ın yazısına gelen yorumlarda insanlar yazıyı daha tam bile okumadan yapılan yorumlarda kişisel bilgiler telefon numaraları ve adresler hatta ve hatta neredeyse CV lerini gönderenler bile olmuş. Ya kardeşim deli misin sen ? Yorum bölümüne adını, soyadını, telefonunu ve adresini yazar mı ?

Yazar tabiki… Bilgisayar konusunda bu kadar cahil olursak adam telefonunuda yazar 7 sülalesinide yazar.

Öğrenelim, soralım ve bilelim… Lütfen kişisel bilgilerinizi hiçkimse ile paylaşmayınız..!

Bu arada merak ettim başvuru formunda neler soruyorlar diye ? Acaba ne kriterler arıyorlar sorular arasında dikkatimi çekenler şunlar oldu…

  • Daha Önce Televizyona Çıktınızmı?
  • Eger yarışmacı olarak seçilirseniz sizce nedeni ne olacak?
  • Eğer yarışmacı olarak seçilmezseniz ne yapacaksınız?
  • Bugüne kadar yaptığınız en büyük çılgınlık nedir?   ( Bence 10 puanlık sorulardan birisi )
  • Bugüne kadar başınıza gelen en talihsiz olay?  ( Acındırma yöntemi )
  • Kendinizle ilgili anlatabileceğiniz en ilginç şey nedir?

Dikkat ettimde sorular tam bir kişisel tahlil soruları sorular vereceğiniz cevaplarla sizin kişiliğinizi tahlil ediyorlar ve sanırım kendi kriterleri ne ise kişiliğinize göre seçiyorlar. Bu yüzden zengin yada fakir olabilirsiniz hiç fark etmiyor. Ruh haliniz onlar için 1 numaralı kriterlerden birisi davranış tarzınızı ve kişisel olarak sizi tahlil ederek seçim yapıyorlar.

Tabi bu ilk seçimden sonra  birde oraya gidip orada sınav oluyorsunuz. Sizi bir güzel karşılarına alıp mülakat yapıyorlar bu ikinci sınavda sizin yarışmacı olup olamayacağınıza karar vermekteler.

Yarışmaya katılın ama işinizi ve ailenizi bir süre bir kenara bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Kutuları seçerkende içinde ne olduğunu biliyorlarmış gibi diğer yarışmacılara sormayın onlar sizden daha heyecanlı. Ayrıca şunu unutmayın. ACUN ILICALI’ nın dışında hiçbir internet sayfasına kişisel bilgilerinizi vermeyiniz.!!!

“Var mısın ? Yok musun ? Başvuru göndermeyiniz..!” üzerine 65 yorum

  1. bu yarışmayı cok sevıyorum yıllardır izlıyorum ve katılmak ıcın daha önce başvuru yaptım olmadı ama yıne şansımı denedım.umarım bu kez şanslılardan bırı ben olurum ve sabırsızlıkla beklıyorum

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)