Vodafone ‘u Sel Aldı..!

vodafone-logo Öncelikle Vofadone’a büyük bir geçmiş olsun demek lazım.  Sanırım bir GSM operatörünün başına gelebilecek en büyük talihsizlik, Doğal afetin doğurduğu üzücü sonuçlardır.  Öyle bir felaket ki insanlar öldü, evler yıkıldı.

Bu havanın sinyalleri birkaç  gün öncesinden TV ve Radyoda verilse de yine hazırlıksız yakalandık.  Son 80 yılın en yüksek yağış oranı inanılmaz bir rakam…

Kafamda farklı senaryoları düşünürken bir an duraksadım ve internette araştırma yapmaya başladım.  14 yıl önce yine aynı felaketin yaşandığını gördüm.  Evet yanlış duymadınız 14 yıl önce basın express yolu yine bir nehir halini almış ve büyük bir felaketle karşılaşılmış.  O zamanda müthiş bir zarar ve ölümlere yol açan sel felaketi şimdi yeniden karşımıza çıktı.

Peki bu yol bu dere ıslah edilemez miydi?  Malesef ki edilememiş.  Türkiye şartları işte! Vodafone aslında yeni bir marka ülkemizde yepyeni yatırımlar yaparken Türk insanını ve ülkemizi tanımaya başladı.  Ülkemizin en büyük gerçeklerinden biri felaketler…

Sel felaketi…

Aslında zamanında Telsim gurubu yine aynı yerde aynı felaketi yaşarken o zamandan önlemlerini almamışlar olsa gerek ki bugün aynı şekilde felaket Vodafone’u vurdu.  Telsim gurubu 14 yıl önce bu derede yine aynı yerdeydi.

Tabii ki Vodafone yaşanan bu felaketi biliyor buna göre santral alt yapısını düzenleyecekken zamansız ve elinde olmayan bu darbe sıkıntılı bir süreci başlattı.

Hatırlayanlarınız vardır elbet.   O zaman ki felakette en büyük hasarı Sabah gazetesi görmüştü.  Fakat bundan ders almayan bizler yine aynı felaketi aynı şekilde yaşadık.

İnternette okuduğum yorumlarda hep Vodafone’nin felaketten sonra devre dışı kalması üzerine verilip veriştirildiğini gördüm.  Neden böyle bir felakette insanların öldüğünü,  evlerin yıkıldığını, sevdiklerimizi kaybettiğimizi yazıp baş sağlığı dilemek yerine Vodafone’a laf sayarlar ki ? Acaba bu sayıp sövmelerin arkasında, yaşanan başka şeyler mi var ?

Vodafone henüz yeni bir şirket malesef ki Türkiye gerçeğine yeni yeni görüyor.  Ülkemize geldi, yatırımlar yaptı ve yapmayada devam ediyor.  Gel gör ki adamlar binalarının bir dere yatağı önünde olduğunu nerden bilsinler? Adamların ülkesinde o dere yatağına değil bir sanayi bölgesi kurmak kraliçe gelip sadece ufak bir av kulubesi yapacam dese olmaz derler. Vodafone zamanla ülkemizi anlayacak ve bu süreç biraz sıkıntılı geçecek sanırım…

İnsanımız farklı,  anlayışımız farklı,  ülkemiz farklı… Vodafone’da zamanla bu farklılıkları göz önünde bulundurarak yatırımlarını düzenleyecektir. Bu felaket sonucunda ortaya çıkan vatandaşlarımızın ölümü, maddi zarar, ve daha fazlasını insanoğlu ile doğa anaya bağlayan bir yönetim var karşımızda…

Öğrendiğime göre şuan itibariyle Vodafone abonelerinin %5 lik bir kısmı haricinde herşey toparlanmış.  İkitellide etkilenen aboneler Vodafone abonelerinin %20 si yani 3 milyon 800 bin abone  şuan itibariyle bende dahil  konuşabiliyor. Geriye kalan %5 lik kısmında kısa bir süre içerisinde aktif hale geleceğinide duydum.

Vodafone grubu bünyesinde dünyada yaşanan en büyük etkilerden bir tanesi olan Sel Felaketi önemli bir sorun olarak masaya yatırılmış durumda umarım daha büyük felaketlerle karşılaşılmaz…

Umarımki bundan sonrası için yerel yönetimler ve devletimiz  bir an önce önlem alır ne Vodafone ne başka bir şirket bu tarz doğal afetlerden etkilenmez.

“Vodafone ‘u Sel Aldı..!” üzerine 9 yorum

 1. emrah :
  vadafone inter baglantımda sel sorunundan sonra bi problem olustu bu sorun ne zaman hallolur acaba

  Arkadaşım. Sorunuzu yanlış yere sormuşsunuz. Vodafone Müşteri Hizmetlerini aramanız gerekir. Blog sahibi nerden bilsin ne zaman düzeleceğini? 🙂

  Yanıtla
 2. 11.09.2009 tarihinde “Sel felaketi sebebiyle yaşadığınız iletişim aksaklıkları için anlayışınıza teşekkür eder.13.10.2009’da şebeke içi kullanımızın ücretsiz olduğunu bildiririz.” mesajı geldi.Ama böyle birşey olmadı.Madem böyle bir durum yok niye mesaj atıp insanları kandırıyorsunuz?

  Yanıtla
 3. Ceyda Hn, mesajda belirtilen tarihe dikkat ederseniz Ekim ayi, Su an aheln Eylül’deyiz. Aynı mesajı bizde aldık, araştırdık, doğru olduğu söyleniyor.

  Yanıtla
 4. Bu Felaketin 260 kişinin ahı olduğu iddia ediliyor
  Vodafone la anı yaşa şarkısında deniliyor ki ” geleceğe güvenle bakarız Vodafone la ”’
  Kimseye kalmaz o şirket

  :)))))))

  Yanıtla

Yorum yapın