W3 Validator ile sistemimdeki hataları düzeltiyorum.

Uzun süredir yapmayı düşünüyordum bir bakayım dedim 17 hata buldu. W3 kurallarına hemen hemen uyuyorum diyip dokunmamıştım. Şimdi baktığımda ise 53 tane hata buldu ve bunların büyük çoğunluğu < işareti ile > işaretlerinde anlamadım gitti kabul etmiyor bazı yerlerde ise /> olarak kullanmamı istiyor.

Aynı işareti alt satırda kullanmışım ama alt doğru üst yanlış diyor.. Uyuz oldum açıkcası madem alt satır doğru o zaman alt satırdan CTRL + C yapıp üst satıra CTRL + V denedim kabul etti 🙂 İlginç ve enteresan bazı yerlerde ise ben virgül noktalı virgül hatası yapmışım bunlarıda tek tek düzelteyim dedim. Eğer sizde internet sayfanızdaki hatalı kodları ve hataları bulmak isterseniz http://www.w3.org/ ana sayfanızdan sisteminizi taratıp tüm hataları ve düzeltilmesi için neler gerektiğini görebilirsiniz.

“W3 Validator ile sistemimdeki hataları düzeltiyorum.” üzerine 3 yorum

  1. Arkadaşım bu hata kodlarını nerelerde buluyoruz. mesela vBulletin forumum var bunu tarattım ve hatalar çıktı. Ben bu hataları temalardaki bütün şablonlardamı arayacağım yoksa farklı bir yerdemi

    Yanıtla
  2. Bu W3 validator sitesini gerçek ne olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini bilen bir tek kişi olduğunu sanmıyorum.

    Yanıtla

Yorum yapın