Web Güvenlik Topluluğu Online CTF Yarışması

Kanunlara göre bir internet sayfasının yada bir sistemin işleyişini bozmak hatta işleyişindeki hataları tespit etmek yasak. Peki Etik hackerler yada bu işe merak salanlar ne yapacak?  Buyrun Etik Saldırmaya…  Web Güvenlik Topluluğu bir CTF yarışması düzenleyerek kendini geliştirmek isteyen tüm hackerlere kapılarını açıyor.  CTF serisinin 2. si düzenlenen bu yarışmada kazanan arkadaşa kitap hediye edilecek.

Yapmanız gereken http://ctf.webguvenligi.org adresindeki login ekranında bulunan güvenlik zaafiyetini tespit etmek, kullanmak ve veritabanına ulaşmak. Veritabanı ismini bulduğunuz zaman login ekranının hemen altındaki kısma yazarak bir şifreye ulaşacaksınız.  Bu şifreyi ilk bulan hediyeyi kazanıyor.

WGT ekibinden Onur Yılmaz’ın hazırladığı yarışma sayfasına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz.

Yarışma ;  http://ctf.webguvenligi.org/

Yarışma hakkında bilgi almak için ; http://www.webguvenligi.org/

“Web Güvenlik Topluluğu Online CTF Yarışması” üzerine 6 yorum

 1. Bahsettiğiniz kanunlar hangi kanunlar acaba? Bilgi verebilir misiniz? Veya bilgi alabileceğimiz bir link var mı?

  Yanıtla
 2. Bu yarışmanın çözümünü biliyorum. Daha önce birçok yabancı uyruklu hacking topluluk sitelerin de oynandı. Sanırım, oyuna dahil olmam pekte adil olmaz.

  Yanıtla
 3. @Kaan;

  Yarışma WGT ekibi tarafından hazırlanmış ve daha önce herhangi bir yerde yayınlanan bir yarışma değildir. Çözümünü de görmeyi çok isteriz. Kolay gelsin.

  Yanıtla

Yorum yapın