Web Sayfalarındaki ****** şifrelerini görmek…

Merhaba arkadaşlar internet sayfalarındaki hani şu şifre bölümleri  ******** olarak gözükürya onları hep gidip program felan indirerek görürdük… Hatta birçok bu tip hack programı virüs ve trojanlı olurdu çatır çatır şifreler başkalarına giderdi.

Sizlere çok basit bir java kodunu PASTE yaparak istediğiniz ****** lı şifreyi görebileceğinizi söyleseydim ?

Hemen bir örnekle açıklayayım ;

Gmail’i açalım kullanıcı adı ve şifremizi dolduralım. Giriş yapmıyoruz şifremiz ****** olarak gözüküyor değil mi ? Şimdi aşağıdaki JAVASCRIPT kodunu kopyalayın ve adres satırına yapıştırın sonrada ENTER’e basın… Tarayıcınız size şifreyi kendi elleriyle teslim edecektir…

Java kodumuz :

javascript: alert(document.getElementById('Passwd').value);

java-sifre
Ayrıca değişik atraksiyonlarda da bulunabilirsiniz. Mesela koddaki bu PASSWD değeri bazı sitelerde password diyede geçebilir. Eğer çalışmıyorsa web sayfasını sağ tıklayın kaynağı görüntüle yapın oradan adamın web kodları arasında şifre kutusunu ne olarak şekilde tanımladığını bulun ve java kodunuzu ona göre kullanın.

Mesela XXXX.com internet sayfası ;

javascript: alert(document.getElementById('Password').value);

gibi..!

“Web Sayfalarındaki ****** şifrelerini görmek…” üzerine 15 yorum

 1. Dostum, ek olarak Firefox icin Web Developer Toolbar i yuklerseniz., Forms > Show Passwords te bunu sizin icin yapabilir.

  Yanıtla
 2. Valla bu kadar kolay olacağı aklıma gelmezdi… Eskiden imleci üzerine götürünce gösteren programlar vardı.

  Yanıtla
 3. yaa arkadaşlar niye birinin msn adresini bulmaya çalışıyorsunuz hem msn adresi bulunmazki alınır kaydedili konuşulur bence çok ayıp

  Yanıtla
 4. @FM
  Bahsettiğiniz plugin Firefox icin Web Developer Toolbar uzun zamandır kullanıyordum fakat bu özelliğini sizden öğrendim teşekkürler. Gerçekten çok işime yaradı.

  Yanıtla

Yorum yapın