Windows 10 Geliyor!

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10, yeni özellikleriyle 29 Temmuz 2015 Çarşamba günü biz tüketicilerin karşısında olacak!

Bugün bilgisayarınızda saatin oradaki küçük bir pencere ikonu dikkatinizi çekmiştir. Bu ikona çift tıkladığınız zaman karşınıza Windows 10 bildirimi olan, bir pencere geliyor.

[kirmizi]Pencere içerisinde “Ücretsiz Yüklemenizi Rezerve Edin” butonunu göreceksiniz. Bu butona basarak, Windows 10 çıktığı zaman, bilgisayarınıza ücretsiz olarak yüklenebilmesi için yerinizi ayırtmış oluyorsunuz. Kısacası Microsoft bizlere, Windows 10 geliyor, ücretsiz olarak kullanmak ister misiniz? Diye soru sordu…[/kirmizi]

 • Görev çubuğunun sağ ucundaki küçük Windows  simgesine tıklayın.
 • Uygulama penceresinde “Ücretsiz yükseltmenizi rezerve edin” öğesine tıklayın.
 • Bu rezervasyon için bir onay almak istiyorsanız e-posta adresinizi girin.
 • Her şey hazır. Herhangi bir zorunluluk yok ve rezervasyonunuz dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.


Microsoft, bugün yeni nesil işletim sistemi Windows 10’un çıkış tarihini açıkladı.

Halihazırda her gün 1.5 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan Windows işletim sisteminin son sürümü Windows 10, 29 Temmuz 2015 tarihinde yepyeni özellikleriyle piyasaya çıkaracak.

Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1  kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak olan Windows 10, daha kullanışlı, daha kişisel ve eğlenceli bir deneyim ile adından söz ettirecek. Ayırca, Windows 10, kullanıcılara tabletten telefona, dizüstü bilgisayardan masaüstü bilgisayara ve hatta XBOX’a kadar tüm cihazlarda aynı deneyimi sunacak ve tüm cihazlar için tek platform olarak çalışacak.

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 190 ülkede aynı anda piyasaya sürülecek

Windows 10’un 190 ülkede aynı anda kullanıcılarla buluşacağını açıklayan Microsoft Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Terry Myerson, “Windows 10, kullanıcıların harika şeyler yapmasına destek olmak için geliştirilmiş işletim sistemimizin en yeni jenerasyonu. Windows 10, daha kişisel ve mobil bir kullanıcı deneyimi sunarak Windows cihazlarla etkileşimi geliştirecek yepyeni bir işletim sistemi olacak.” dedi.

Peki Windows 10’dan neler bekliyoruz?

Benim en büyük beklentim, telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarımda aynı deneyimi yaşamak ve One Drive sayesinde tüm dosyalarımı görebilmek olacak! Aynı zamanda bir Office belgesinde çalışırken, diğer cihaza geçtiğimde kaldığım yerden devam edebilmek istiyorum.

Bu ve daha fazlasını Windows 10 işletim sistemi bizlere sunuyor olacak!

Umarım bu sefer, Windows 8’de yaşadığımız talihsizliklerle karşılaşmaz, dört dörtlük bir işletim sistemi ile yine yıllara meydan okuruz…

Windows 10 Minimum Sistem Gereksinimleri

[sari]Bilgisayarınız ya da tabletinizde Windows 10’a yükseltme gerçekleştirmek istiyorsanız aşağıdakiler gereklidir:[/sari]

 • En yeni işletim sistemi: En son sürüme sahip olduğunuzdan emin olun; Windows 7 SP1 ya da Windows 8.1 Update
 • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
 • RAM: 32-bit için 1 gigabayt (GB) veya 64-bit için 2 GB
 • Sabit disk alanı: 32-bit işletim sistemi için 16 GB 64-bit işletim sistemi için 20 GB
 • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da sonrası
 • Ekran: 1024×600


Siz neler bekliyorsunuz?

“Windows 10 Geliyor!” üzerine bir yorum

 1. Merhaba hamza abi bende bilişim bölümü web tasarım alanında okumaktayım, kendimi okul bazında geliştiremedim elimde yararlanabileceğim çokça video ve ekipman var ben ileride en çok işimeye yarayan ve popüler olacak meslekten ziyade demek istedğim php, flahs iillustrator bunlardan hangisi olacak yada android adına mı birşeyler yapmalıyım

  Yanıtla

Yorum yapın