Windows Live Messenger 8 BETA Halka açıldı..!

Evet yanlış duymadınız… Windows Live Messenger 8.0 BETA kullanıma açıldı. Programı burayı tıklayarak indirebilirsiniz. Program da birçok özellik mevcut MSN Messenger in diğer tüm özellikleri ile birlikte ek özellikler ile karşımıza çıkıyor. Kullanım arabilirim hemen hemen aynı. Dizayn ve görünüş farklılıkları var.

Dikkatimi çeken özelliğide gerçektende çok işe yarar birşey.. Kişilerinizin arasında arama yapabiliyorsunuz evet yanlış duymadınız. Kişinin adını yazdığınız sırada aramaya başlıyor. Yada Email adresinin hatırlayabildiğiniz kadarını yazmanız yeterli benim MSN listemde 300 kişi civarında var ve bunlar arasında birisini bulmak gerçektende çok zor oluyordu. Bu arama kutucuğu sayesinde çabucak aradığım kişiyi listemde bulabiliyorum.

Ayrıca bir diğer özelliği ise konuştuğunuz kişi ile kendi bilgisayarınızda doğrudan bağlantı kurabiliyor ve onun size izin verdiği dosyalar arasında arama dahil yapabiliyor. Gerçi bu özellik çok işe yarar olmasının yanında birçok HACKER in dikkatini çekip o sisteme sızmak için bir fırsat olarak bakmayı sağlayabilir. Benden söylemesi 🙂

“Windows Live Messenger 8 BETA Halka açıldı..!” üzerine bir yorum

Yorum yapın