Windows XP Service Pack 3

Merhaba arkadaşlar bugün Microsoft’un Web sayfasında dolaşırken gördüm. XP servis paketi 3 sonunda çıktı. Bir süre önce torent de kopyaları dolaşan XP Service Pack 3 şimdi Microsoft tarafından indirilebilir hale geldi. Sonunda … Ayrıca birkaç ay önce test edilmesi için beta sürüm olarak da piyasaya sunulmuştu. XP de o kadar çok güvenlik güncellemesi oluştu ki Service Pack 2 li olan CD den windows kursanız dahi onlarca ek yama paketini microsoft update sitesinden sisteminizi güncelleyerek sağlayabilmekteydik. Epey zaman ve uğraş istiyordu. Sonunda 336MB büyüklüğünde Sp2 den sonra Sp3 olarak tüm güncellemeleri tek bir paket haline getirdiler.

Sisteminiz ister SP1 olsun istersede Sp2 fark etmiyor. Tüm güvenlik güncellemelerini tek bir pakette sisteminize yükleyebiliyorsunuz. Yalnız henüz İngilizce yayımında bu yüzden TR sisteme kurarken hata alacağınıza eminim. 🙂

Yakında TR ‘side çıkar Türkçe sistemimizi bir anda güncelleriz. Bende 2048 varken formattan sonra o kadar güncellemeyi almak için sıkılıyordum. Şimdi en azından bir kere indiririz elimizin altında olur çatır çatır da kurarız ve tek bir restart ile sistem güncel olarak internete bağlanabiliriz.

İndirmek için : Service Pack 3 ( Sp3 )

Desteklenen sistemler :

Windows XP
Windows XP Home Edition
Windows XP Media Center Edition
Windows XP Professional Edition
Windows XP Service Pack 1
Windows XP Service Pack 2
Windows XP Tablet PC Edition


Hadi kolay gelsin …

Yorum yapın