WordPress 2.8.5 Güncelleme

wordpress-logo WordPress 2.8.9 beta testlerine başlamışken 2.8 serisinide güncellemeye devam ediyor.  Yeni sürüm 2.8.5 de düzeltmelere yer verilmiş.  WordPress blogunda söylenilenlere göre 2.8.5 sürümü daha güvenli bir halde Özelliklede trackback, Php kodu ve dosya yüklemelerinde oluşabilecek zararlı kodlara karşı güvenlik önlemleri alınmış.

Wordpress kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından bir tanesi sistemlerine upload edilen yada kodlar ile enjekte edilen exploitlerdi.  Bu exploitler için bir eklentide geliştirilmiş.  Sağlam bir güvenlik için bu eklentinin kurulmasını tavsiye etmekteler.  Ayrıca 2.8 serisini 2.9 gibi güvenli olması için 2.8 serisi güncellenmeye devam edecek.

WordPress sürümünüzü otomatik olarak yönetim panelinden güncelleyebilir yada WordPress Türkiye internet sayfasından indirebilirsiniz.

“WordPress 2.8.5 Güncelleme” üzerine 2 yorum

  1. bilgi için teşekkürler abi, yalnız bir sorum olacak panelde çıktı benim güncelleyin diye.. direk güncelle dersem bir sıkıntı olurmu acaba hani diyolar, database yedeğini, ftp yedeğini alın diye.. güncellemek için illa bunları yapmak gerek varmı yoksa, direk güncelle dersek sorun çıkarmı ?

    Yanıtla

Yorum yapın