WordPress 2.2.3 Güncelleme

Wp Ekibi sıkı çalışıyor sağolsunlar en son güvenlik güncellemesinide 2 beta sürümünden hemen sonra yayınladılar. Sistemimizi bizde hemen güncelledik. 2.2.3 de sadece güvenlik güncelleştirmesi mevcut. WP-Türkiye ekibide TR güncellemesini yapıp download edilebilir hale getirmiş.

WP Türkiye indir sayfasından indirebilir güncellemenizi yapabilirsiniz. Eğer eski sürüm kullanıyorsanız bir an önce geçiş yapmanızı tavsiye ederim.

Güncellemeyi yaparkende Tüm Dosyaların üzerine yazdırıp dosyaları FTP ye attıktan sonrada www.siteadınız.com/wp-admin/upgrade.php dosyasını çalıştırmayı unutmayın. Bu dosyayı çalıştırdığınızda karşınıza devam butonu gelecektir bu işlemden sonra sisteminiz 2.2.3 e update olmuş demektir.

Sürüm Yükseltme Adımları

 1. WordPress’i Türkçe kullanacaksanız buradan WordPress son sürüm Türkçe paketi indirin, İngilizce kullanacaksanız İngilizce sürümü indirin ve paketi açın.
 2. Aşağıda belirtilenler hariç, tüm eski WordPress dosyalarınızı silin;
  1. Blog kök dizininde bulunan, /wp-config.php dosyası.
  2. /wp-content dizini. Burada özel bir durum var; eğer varsa bu klasör içinde bulunan cache dizinini (/wp-content/cache) silmeniz gerekiyor.
  3. /wp-images dizini.
  4. Eğer farklı bir dil dosyası kullanıyorsanız /wp-content/languages dizini.
  5. Kendi oluşturduğunuz dizin ve dosyalar.
 3. İndirdiğiniz ve açtığınız yeni WordPress dosyalarınızı sunucunuza gönderin. Dosyalarınızı göndermeden önce ftp istemcinizin “sunucuda aynı adlı dosya varsa” ayarlarını “her durumda dosyayının üzerine yaz” şeklinde düzenlemeyi unutmayın (örneğin FlashFXP için; “Options > File exists rules…” şeçeneği ile ulaşacağınız ekrandan Uploading bölümünü; “Smaller > Auto Overwrite, Same > Auto Overwrite, Larger > Auto Overwrite” şeklinde değiştirin)..
 4. Eğer farklı bir versiyonunu kullanıyorsanız, “Başlamadan önce” kısmında yedeğini aldığınız dosyalarınız içinden, /wp-includes dizinindeki locale.php dosyasını sunucunuzda yine aynı dizine ve eğer içine kural eklediyseniz .htaccess dosyanızı sunucunuzun kök dizinine geri yükleyin.
 5. /wp-admin/upgrade.php‘yi çalıştırın. Blogunuzda çok fazla içerik varsa bu işlem biraz vakit alabilir, sabırlı olun.
 6. İstediğiniz kalıcı bağlantı (permalink) tipini ayarlayın ve gerekiyorsa .htaccess dosyasınızın içeriğini güncelleyin.
 7. Kullandığınız pluginlerin ve temanın yükselttiğiniz WordPress sürümü ile uyumlu yeni sürümlerinin olup olmadığını araştırın ve varsa yenilerini yükleyin.
 8. Pluginleri yeniden aktifleştirin.
 9. Değişiklikleri kontrol edin.

NOT: http://www.wordpress-tr.com (Alıntıdır)

“WordPress 2.2.3 Güncelleme” üzerine 6 yorum

 1. lütfen bana yardım edin faceden [email protected] benim istek gönderip bana yardım etemek isteyen kaç kişi var bus sitede hiç bişe yapamadım anlayanlar bana yardım etsin bu virisu kaldıralım siteye girenler lütfen kardeşim lütfen bana istek gönder kabul edeyim ama güvenilir olsun ama lütfen arkadaşlar lütfen arkadaşlar çocuk mocuk anlamam istek gönder konuşalım sitedekiler beni ekleyin virüsleri kaldıralım virüs yaydıran o adamları kaldıralım elbirliğiyle kazanalım lütfen beni okuyanalar okudum desin yes okuduğunuz için teşekürlar

  Yanıtla
 2. 02 Ağustos 2010 Şu internet ve bsialiaygr ortamında yeni ne cıktıysa bi turlu ısınamıyorum. bi sure gecicek kullananlar kullancak memnunlarmı değillermi bakıcam arastırıcam ondan sonra denicem. o yuzden herzaman geriden takip ediyorum

  Yanıtla

Yorum yapın