WordPress 2.5.1 Türkçe Güncelleme

Merhaba arkadaşlar. İnternet sayfamı sonunda 2.5.1 serisine güncelledim. Uzun süredir Türkçe’sini bekliyordum ve sonunda şu yazdımda da belirttiğim gibi Türkçe’si çıktı ve sistemi upgrade ettim.

Update esnasında bir sıkıntı yaşadım. Malum güncelleme yapmadan önce muhakkak ki eklentileri devre dışı bırakmak gerekiyor. Bu sefer eklentileri devre dışı bırakmayı unuttum 🙂 Sonuç olarak güncellemeden sonra internet sayfama giremedim. Karşıma bomboş bir sayfa çıkıyordu. Eklentilerden yaptığını düşünerek hemen FTP ye bağlandım ve FTP de Eklentilerin tek tek isimlerini değiştirdim. Bu sayede eklentiler otomatik olarak devre dışı kaldı. Nasıl fikir ama 🙂

Yönetim paneli açıldı tabiki. Neyse yönetim paneline girdikten sonra eklentileri tek tek aktif ettim. Bu sırada aynı hataya Yan menü bileşenlerini sağlayan Withget eklentisinde denk geldim. Eklentiyi uçurdum ve sistemim çalışmaya başladı. Diğer kullandığım eklentiler arasında ise Disable WordPress eklentisi de problem çıkarttı. Sanırım 2.5 sürümüne uygun eklentiler değil. Zaten bunlar olmadanda sistem gayet güzel çalışıyor bizzat denedim. Diğer eklentilerim sorunsuz çalışmaya devam etmekte. Sistemim 2.5.1 sürümüne update oldu. Türkçe çeviri için tekrardan WordPress Türkiye ekibine bol bol teşekkürleri ve buradan bir ping’i bir borç bilirim.

“WordPress 2.5.1 Türkçe Güncelleme” üzerine 12 yorum

 1. Merhaba Teakolik arkadaşım,
  2.5.1 sürümü ile ilgili birşey sormak istiyorum, resim eklentisi sırasında verilen hatayı nasıl giderdin acaba?
  http error şeklinde bir hata veriyor resim eklerken?
  yardımcı olursan sevinirim

  Yanıtla
 2. Sanırım sorum yanlış anlaşıldı 🙁
  Bir yazı yazarken yazının içine eklemeye çalıştığım resimden hata alıyorum onu demek istemiştim

  Yanıtla
 3. Medya ekle bölümünden resim eklemeye çalıştığımda resim sıkıştırılıyor diyor daha sonra http hatası şeklinde uyarı veriyor, upload klasörünüde kontrol ediyorum burayada atmıyor.

  Yanıtla
 4. Teokolik kardeşim, dediğin gibi uploads klasörünü 777 yaptım ancak, yine aynı hata vermekte, araştırdım nette tam çözüm bulamadım, senide meşgul ediyorum lütfen kusura bakma
  tekrar yardımların için teşekkür ederim

  Yanıtla
 5. Estağfirullah kardeşim önemli değil. Sorunu çözmek lazım. Peki birşey daha soracağım Chmod 777 yaptın ama upload klasörünün bulunduğu klasör wp-concent ‘i 777 yaptın mı ?
  birde onu dene.

  Yanıtla
 6. Selamlar Teakolik kardeşim wp-content klasörünüde yaptım olmadı, dosyaları silip yeniden oluşturdum yine olmadı. 🙂
  artık umudu kestim ben 2.5’den ugrastıgın icin ayrıca tesekkur ederim

  Yanıtla
 7. msn’ye ekledim kardeşim seni msn’den konusabiliriz müsait olduğumuzda, tekrar teşekkür ederim

  Yanıtla
 8. Teakolik kardeşim selamlar, wordpress sorununu gecemeden bir sorun daha patladı 🙂
  sitemi durdurmuslar bu kezde cpu asımından dolayı, kardesim sen nerde host ediyorsun memmun musun?
  [email protected] adresine mail atarsan sevinirim kardeşim

  Yanıtla

Yorum yapın