WordPress 3.3.2 (ve WordPress 3.4 Beta 3) Geldi.

WordPress ekibi bir süredir beta versiyonlar üzerinde yoğun bir şekilde çalışmaktaydı. 3.4 beta sürümleri çıkarken diğer bir yandan da tam sürüm için bekliyorduk. Bu gece meşhur blog sistemi WordPress’in 3.3.2 sürümü yayınlandı.

WordPress 3.3.2 sürümü ile önceki sürüm üzerinde tespit edilen 12 güvenlik açığı kapatıldı. Bu yüzden sisteminizi mutlaka güncellemenizi tavsiye ederim. Yeni güvenlik önlemlerinde Plupload (versiyon 1.5.4), SWFUpload,  SWFObject ve diğer birçok güncelleme karşımıza geliyor.

Bunların yanı sıra Cross-Site Scripting ile alakalı bazı açıklar, yorum göndermeler ve URL fitreleme gibi birkaç noktada da güvenlik önlemi alındı.

Şuan itibari ile ingilizce sürüme güncelleyebilirsiniz. Türkçe güncellemesi ise önümüzdeki günlerde WordPress Türkiye ekibi tarafından yayınlanacaktır.

Her zamanki gibi güvenlik güncelleştirmesi olması sebebi ile hemen güncellemenizi tavsiye ediyorum. Öncelikle FTP ve Database yedeğinizi almayı unutmayın ardından da yönetim panelinizden güncellemeler menüsüne gelerek sisteminizi güncelleyiniz.

Yorum yapın